Розпалювання ворожнечі: Нацрада позапланово перевірить

Розпалювання ворожнечі: Нацрада позапланово перевірить "112 Україна"

Укрінформ
Національна рада з питань телебачення і радіомовлення призначила позапланову перевірку телеканалу "112 Україна" через висловлювання в ефірі, які містять ознаки розпалювання ворожнечі, популяризації органів держави-агресора та поширення необ’єктивної інформації.

Таке рішення ухвалив регулятор на засіданні в четвер, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Зокрема, підставою для призначення позапланової виїзної перевірки супутникового телеканалу "112 Україна" – ТОВ "Телерадіокомпанія "112-ТВ" (місто Київ) стали зафіксовані під час моніторингу висловлювання ведучого і гостей у студії, що свідчать про ознаки порушення норм законодавства, які забороняють пропагувати чи розпалювати національну, расову чи релігійну ворожнечу та ненависть, популяризувати чи пропагувати органи держави-агресора та їхні окремі дії, поширювати необ’єктивну інформацію.

За даними Нацради, 30 грудня 2018 року в ефірі телеканалу транслювалася передача "Хто кому Рабінович" (з повтором 13.01.2019), у якій ведучий Вадим Рабінович, зокрема, припустився висловлювань: "Скажите пожалуйста, это ничего, что сегодня спокойно с фашистскими флагами те, которые… ну, просто, молодежь не соображающая, и подстрекатели ходят по городу Киеву. Это нормально? Это ничего, что во многих военных подразделениях нашей страны татуировки, свастики. Это как? Соотносится с нашим завтрашним днем?".

У передачі LIVE 27 січня (повтори 28.01.2019 о 02:11 та 03.02.2019 о 10:01, ведучий Павло Кужеєв), гостем якої також був лідер партії "Опозіційна платформа – За життя" Рабінович, звучали його слова: "Хотите Украину, которая своими героями видит вот этих вот последователей фашизма, – выбирайте фашизм! Но скажите чесно: нам нравятся эти фашисты… Нам навязывают эту искусственную какую-то идеологию "бандерштата", а також інші висловлювання, в яких вбачається порушення норм чинного законодавства.

Крім того, згадуючи про демонтаж пам'ятника російському полководцю Олександру Суворову в Києві, Рабінович заявив, що натомість в Україні відкривають пам'ятні дошки "напівфашистам, які там у Гітлера сиділи поруч і допомагали йому", маючи на увазі першого керівника Українського державного телеграфного агентства Дмитра Донцова.

16 лютого гостем передачі "Велике інтерв’ю" (повтор 17.02.2019 о 16:20, ведучий Кужеєв) був екс-прем’єр-міністр України Микола Азаров, який назвав події Революції Гідності державним переворотом, а також заперечив наявність на Донбасі регулярних частин російської армії. "Но основа конфликта, запомните, – это государственный переворот. Не было бы государственного переворота, состоялись бы досрочные выборы – был бы Крым в Украине, и был бы Донбасс в Украине, был бы мир, согласие и стабильность", "Это ясно показало националистический неонацистский характер пришедшей власти", – звучали в ефірі твердження Азарова.

У цьому ж інтерв'ю він, посилаючись на "велику кількість свідків", стверджував, що за вбивствами на Майдані стояли нинішні українські високопосадовці. Окрім того, екс-прем'єр-втікач назвав вбивства перших Героїв Небесної Сотні Сергія Нігояна та Михайла Жизневського "приводом для нагнітання напруженості", який нібито використали "бойовики" на Майдані.

Читайте також: Нацрада перевірить радіо "Шансон" через порушення мовних квот

Крім того, як нагадали у регуляторі, 15 грудня 2018 року в ефірі телеканалу із вуст ведучого прозвучала інформація, яка була дубльована і текстом на екрані, про те, що у Вінниці 20 молодиків увірвалися до кафедрального собору після служби та вигнали звідти священиків. Інформація про захоплення собору згодом була спростована на сайтах Stopfake.org і Depo.ua. Однак у своєму телеефірі ТОВ "Телерадіокомпанія "112-ТВ" не спростувало інформацію, яка має ознаки поширення необ’єктивної інформації.

Таким чином, Національна рада вбачає у поширених на телеканалі "112 Україна" програмах ознаки порушення абзаців четвертого і дев'ятого частини другої статті 6, пунктів а) та в) частини першої статті 59 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" і частини першої статті 28 Закону України "Про інформацію".

Регулятор також звернеться до регіональних компаній "Аріадна ТВ", "Лідер ТВ", "Партнер ТВ", "ТВ Вибір" і "Новий формат ТВ", які мовлять з аналогічною до "112 Україна" програмною концепцією, з проханням надати записи їхніх ефірів для аналізу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-