Донорство крові продовжує життя — Супрун

Донорство крові продовжує життя — Супрун

Укрінформ
Донорство крові добре позначається на здоров’ї людини, зокрема запобігає розвитку серцево-судинних та онкологічних хвороб.

Про це у Facebook написала в.о.міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

“Коли ви стаєте донором крові, ви не лише рятуєте чиєсь життя, а й подовжуєте власне", - зазначила вона.

Зокрема, зауважила вона, у донорів суттєво менший ризик серцево-судинних хвороб. За даними Американської медичної асоціації, люди середнього віку, які щопівроку здавали кров, мали менше інфарктів та інсультів. Масштабне дослідження фінських донорів показало, що здача крові хоча б раз на рік знизила ризик хвороб серця на 88%.

За її словами, також у донорів крові менші ризики захворіти на рак легенів, прямої кишки, шлунку та гортані.

“Причина нижчих шансів онкологічних хвороб не лише в тому, що донори - це, зазвичай, здорові люди, які стежать за здоров’ям і тому мають менші ризики. Донорство зменшує ризик гемахроматозу – хвороби, коли іони заліза накопичуються в печінці та інших органах”, - зазначила Супрун.

Вона наголосила, що у донорів кращий баланс холестерину і нижчий його загальний рівень, а отже – менші ризики серцево-судинних хвороб.

“У донорів менше проявів запалення та вищий так званий антиоксидантний статус, тобто вони краще знешкоджують вільні радикали”, - написала Супрун.

Вона закликала українців ставати донорами крові.

“Вже традиційно у Києво-Могилянській академії проводять День донора, щоб зібрати небайдужих людей та поділитися частинкою життя з усіма, хто потребує. Приходьте 21 лютого, з 09:00 по 14:00”, - написала Супрун.

Читайте також: Супрун запевняє, що яблука знижують ризик раку

Водночас вона зауважила, що є протипоказання для здачі донорської крові.

“Не приходьте здавати кров, якщо відчуваєте нездужання (озноб, запаморочення, головний біль, слабкість) та якщо нещодавно хворіли на інфекційні захворювання. Не можна вживати алкоголь та енергетичні напої за 48 годин до здачі крові, лікарські засоби за 72 години (3 доби), не курити протягом 2 годин до процедури та 2-3 години після. Не слід вживати жирну їжу, в тому числі молочні продукти за добу до здачі. Донор має бути старшим за 18 років, важити понад 50 кг. Мати при собі документ, що посвідчує особу. Легко поснідати. Перед здачею крові випити до півлітра води або чаю”, - радить Супрун.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-