У ГПУ уточнили, який суд обиратиме запобіжний захід Мангеру

У ГПУ уточнили, який суд обиратиме запобіжний захід Мангеру

Укрінформ
Шевченківський райсуд Києва обиратиме запобіжний захід голові Херсонської облради Владиславу Мангеру, якому сьогодні вручили підозру в організації вбивства активістки Катерини Гандзюк.

Детальну інформацію щодо засідання буде повідомлено окремо, написала у Facebook речниця генпрокурора Лариса Сарган.

"Уточнення: Шевченківський районний суд м.Києва обиратиме запобіжний захід В.Мангеру (за місцем слідчого органу - СБУ). Детальна інформація щодо судового засідання буде повідомлена окремо", - зазначила вона.

Сарган оприлюднила копію підозри, де вказано, що її вручено о 8.20 11 лютого.

Як повідомляв Укрінформ, у понеділок вранці заступник генпрокурора Юрій Столярчук особисто вручив підозру голові Херсонської обласної ради Владиславу Мангеру в організації замовлення вбивства, тобто умисного протиправного заподіяння смерті іншій людині, вчиненого з корисливих мотивів, на замовлення, з особливою жорстокістю, за попередньою змовою групою осіб. Підозра вручена за місцем проживання Мангера.

Також до Херсона виїхала група процесуальних керівників Генпрокуратури та слідчих Служби безпеки. Наразі проводяться слідчі дії.

Минулого тижня Херсонська облорганізація ВО "Батьківщина" виключила очільника Херсонської облради Владислава Мангера з членів партії.

31 січня Мангер зупинив членство в "Батьківщині" на час розслідування вбивства активістки Гандзюк.

Раніше батько Катерини Гандзюк, виступаючи на засіданні Тимчасової слідчої комісії ВР з розслідування вбивства активістки, заявив, що підозрюваний в організації вбивства кримінальний авторитет Олексій Левін (Москал) співпрацює з головою Херсонської облради Мангером та головою Херсонської ОДА Андрієм Гордєєвим та його заступником Євгеном Рищуком.

Читайте також: Береза назвав дату звіту ТСК у Раді щодо вбивства Гандзюк

Пізніше Гордєєв відкинув звинувачення у причетності до вбивства Гандзюк і закликав генпрокурора, голову СБУ та міністра внутрішніх справ перевірити викладені у зверненні Віктора Гандзюка факти і в разі їх неправдивості знайти тих, хто спонукав батька Катерини Гандзюк до "інформаційної провокації".

Співробітницю Херсонської міськради, активістку Катерину Гандзюк 31 липня 2018 року невідомі облили сірчаною кислотою. Вона дістала хімічні опіки й частково втратила зір. Гандзюк перенесла більше 10 операцій. 4 листопада Гандзюк померла.

Того ж дня слідчі змінили кваліфікацію нападу на неї на "умисне вбивство з корисливих мотивів, вчинене з особливою жорстокістю, на замовлення; скоєне за попередньою змовою групою осіб".

За підозрою в організації нападу на Гандзюк були затримані п'ятеро осіб, а 12 листопада стало відомо про арешт у цій справі Ігоря Павловського - колишнього помічника народного депутата Миколи Паламарчука.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-