ЗМІ оприлюднили звернення профспілки НСТУ щодо порушень під час керівництва Аласанії

ЗМІ оприлюднили звернення профспілки НСТУ щодо порушень під час керівництва Аласанії

Укрінформ
ЗМІ оприлюднили звернення профспілки Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) на адресу голови наглядової ради ПАТ "НСТУ" Тетяни Лебедєвої щодо порушень у телекомпанії під час керівництва Зураба Аласанії.

Зокрема, у листі, текст якого оприлюднив ZIK, повідомляється, що 22 листопада 2018 року було зареєстровано первинну організацію ПАТ "Національна суспільна телерадіокомпанія України" Всеукраїнської профспілки працівників сфери комп'ютерних та інформаційних технологій (далі – Всеукраїнська профспілка), що легально діє в Україні від 7 березня 2007 року.

У документі заявляється, зокрема, що "на сьогодні громадськими організаціями вивчено та передано до Всеукраїнської профспілки резонансні матеріали про незаконність масштабного звільнення найманих працівників ПАТ "НСТУ" навесні 2017 року. Також громадські організації б'ють на сполох щодо масового порушення в компанії трудових прав. А саме: призначення на високооплачувані посади осіб без належної освіти, з порушенням кваліфікаційних вимог та конкурсних процедур; кулуарних призначень наближених до керівництва осіб, що прослідковується у діяльності більш ніж 50 людей…; встановлення незаконних розмірів надбавок, доплат, премій, які сягають мільйонів гривень…; встановлення незаконних винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат…".

У листі також повідомляється про відкриття низки кримінальних проваджень, зокрема, за фактами зловживання службовим становищем посадовими особами ПАТ "НСТУ" при проведенні тендерів.

Читайте також: Аласанію відсторонили не через відсутність подій за участю голів держави — Лебедєва

Також повідомляється, що листи про корупційні правопорушення в ПАТ "НСТУ" передано до Державного департаменту США, "оскільки відмивання коштів міжнародної технічної допомоги правлінням ПАТ "НСТУ" під керівництвом Аласанії хоча і відбувається на території України, але стосується нецільового використання коштів, наданих урядом США". При цьому наводиться кілька прикладів таких порушень.

"Неефективне використання коштів НСТУ підтверджується також звітом аудиту НСТУ за період з 19 січня 2017 року до 31 грудня 2017 року, проведеним міжнародною аудиторською компанією "Ернст енд Янг"... Уже є реакція президента ПАРЄ Ліліан Морі-Паск'є на заяви про корупційні правопорушення з боку керівництва ПАТ "НСТУ". Вона поінформувала про початок перевірки та розслідування цих корупційних фактів Моніторинговим комітетом із корупції і секретаріатом GRECO. Зазначені матеріали також направлені генеральному секретарю Ради Європи", - йдеться в листі.

У документі також наголошується, що спроби приховати негативні результати фінансової діяльності проводяться через рішення правління і наглядової ради ПАТ "НСТУ".

"Українську спільноту (і не лише медійну) непокоїть непрофесійне здійснення управління компанією правлінням ПАТ "НСТУ" і незаконно створеним виконавчим директоратом", - йдеться в листі.

Як повідомлялося, наглядова рада НСТУ 31 січня 2019 року дев'ятьма голосами із 12 підтримала розірвання контракту з Аласанією.

Аласанія заявив, що питання його відставки в порядку денному наглядової ради не було, і причини такого рішення йому невідомі. За його словами, при ухваленні цього рішення були "порушені всі процедури" і в зв'язку з цим після оприлюднення причин "судова боротьба можлива і навіть обов'язкова".

Кабінет міністрів призначив Аласанію генеральним директором НТКУ 26 березня 2014 року. 1 листопада 2016 року він заявив про подання заяви щодо звільнення із займаної посади за власним бажанням з огляду на проблеми з бюджетом пісенного конкурсу Євробачення-2017 і аналогічних складнощів із державним фінансуванням формованого в Україні на базі НТКУ Суспільного телебачення.

10 квітня 2017 року наглядова рада Суспільного мовлення обрала Аласанію главою правління НСТУ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-