Супрун розповіла, скільки вакцин може витримати дитячий імунітет

Супрун розповіла, скільки вакцин може витримати дитячий імунітет

Укрінформ
Існують беззаперечні докази, що вакцини не “зношують” імунітет, а створюють захист.

Про це написала в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун у Facebook.

За її словами, ще 100 років тому діти отримували лише одне щеплення від натуральної віспи, а сьогодні в Україні діти отримують щеплення від 10 небезпечних хвороб.

"Разом зі збільшенням кількості інфекційних хвороб, для профілактики яких проводять щеплення, та використання комбінованих вакцин (коли одна вакцина захищає проти кількох інфекцій) у багатьох батьків сформувалось уявлення, що через це зростає так зване антигенне (компоненти вакцини, до яких власне і формується імунітет) перевантаження імунної системи та її “зношення”. Тобто імунітет їхньої дитини не зможе впоратися з щепленням кількома вакцинами одночасно", - зауважила Супрун.

Вона наголосила, що імунна система людини сформувалася як така, що здатна впізнавати велику кількістю антигенів одночасно.

"Імунітет дитини достатньо сильний, щоби боротись з такими щоденними викликами. Але цього не можна стверджувати, коли йдеться про інфекційні хвороби. Для боротьби з кором чи дифтерією власного імунітету недостатньо. Тому так важливо отримати захист від усіх небезпечних хвороб ще в ранньому віці, та не забувати про повторні щеплення (ревакцинація) і в дорослому", - зазначила урядовець.

Вона спростувала існування небезпеки для імунітету, коли дитина отримує щеплення проти кількох хвороб одночасно.

Читайте також: Сімейні лікарі вже отримують 15-25 тисяч гривень — Супрун

"У ряді досліджень вивчали потенційну взаємодію багатокомпонентної вакцини від кору (КПК) та вакцин для профілактики наступних хвороб або введення вакцин проти різних інфекцій: вітряної віспи; багатокомпонентної вакцини проти дифтерії-правця-кашлюку (АКДП) та поліомієліту (ОПВ); багатокомпонентної вакцини проти дифтерії-правця-кашлюку-хемофільної інфекції (АКДП+Хіб) та вітряної віспи; окремо проти гемофільної інфекції (Хіб-інфекції) це лише мізерна частина від проведених досліджень, що не виявили пригнічення імунної відповіді при одночасному введенні кількох вакцин. В жодному з досліджень не було зафіксовано зниження імунної відповіді чи пригнічення імунної системи. При чому щеплення проти цих хвороб проводили в один день", - написала Супрун.

За її словами, існують беззаперечні докази, що вакцини не “зношують” імунітет та викликають безпечну та ефективну реакцію — створюють захист.

"Не потрібно відкладати вакцинацію для того, аби “розвантажити” імунітет дитини. Такі дії можуть позбавити захисту вашої дитини від небезпечних хвороб", - закликала в.о. міністра.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-