Україна

Україна "експортує" кір в інші країни — епідеміолог

Укрінформ
Показники захворюваності на кір в Україні в три-чотири рази вище, ніж Євросоюзі, і сьогодні вірус з України завозиться в інші країни.

Про це сказав у п'ятницю на прес-конференції в Києві завідувач лабораторією Інституту епідеміології та інфекційних захворювань ім. Л.В.Громашевського НАМН України Ігор Маричев, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Україна у зв'язку зі складною епідеміологічною ситуацією втрачає свій імідж у світі. Сьогодні наша країна стає одним з джерел поширення кору не тільки в Європі, а й у світі. Кір з України завозиться в інші країни", - зазначив епідеміолог.

Він підкреслив, що в 2006 році в Україні було зареєстровано близько 80% всіх випадків кору в європейському регіоні.

"Сьогодні в Україні вище захворюваність на кір у три-чотири рази, ніж в усіх країнах Євросоюзу. Зокрема, за 2018 рік в Україні на кір захворіло понад 54 тисяч людей, а в країнах Євросоюзу - близько 12 700", - сказав Маричев.

Як повідомляв Укрінформ, з 28 грудня 2018 року по 18 січня 2019 року на кір в Україні захворіли вже 8 498 осіб - 3 537 дорослих та 4 961 дитина. За даними Міністерства охорони здоров'я, в цьому році від ускладнень кору померло вже п'ятеро осіб. У 2018 році кір забрала 16 життів.

Читайте також: Захворюваність на кір наближається до рівня 1968 року - коли не було щеплень

Кір - інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час чхання, кашлю або розмови хворого. Вірус кору може жити в повітрі і на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. Дев'ять з десяти людей, що не мають щеплення, якщо вони контактували з хворим, будуть заражені.

Захворювання на кір може призвести до серйозних ускладнень (пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку - енцефаліту і т.д.), а також до інвалідності та смерті. Специфічного лікування від кору немає. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті - вакцинація. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, знаходяться в зоні ризику.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-