Мінкульт недорахувався 10 цінностей у Києво-Печерській лаврі

Мінкульт недорахувався 10 цінностей у Києво-Печерській лаврі

Відео
Укрінформ
Перевірка фондових колекцій Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, що були передані на постійне зберігання до Свято-Успенської Києво-Печерської лаври протягом 1988 - 2000 років, виявила нестачу 10 предметів із 829-ти.

Про це повідомила керівник прес-служби Міністерства культури Юлія Даценко.

“Предмети були передані до Свято-Успенської Києво-Печерської лаври (чоловічого монастиря Української православної церкви) у період з 1988-го по 2000-ий роки. Згідно з актами заповідником до монастиря було передано 829 предметів. Перевіркою встановлено наявність та точне місцезнаходження 815 предметів. 14 предметів не виявлено. Після завершення перевірки представниками монастиря було додатково надано до огляду 4 предмети з числа тих, що не були виявлені. Станом на сьогодні відсутніми залишаються 10 предметів, місцезнаходження яких не встановлено. Про це було поінформовано правоохоронні органи”, - зазначила Даценко.

Читайте також: Мінкульт зафіксував факти зникнення ікон з Києво-Печерської лаври

За її словами, комісія дійшла висновку, що умови зберігання культурних цінностей "в основному задовільні".

“З оглянутих предметів 253 відреставровані, 65 потребують реставрації, а 2 з них перебувають в аварійному стані. Предмети з числа тих, що не використовуються в релігійних обрядах, за результатами перевірки рекомендовано повернути до державної частини Музейного фонду України”, - сказала керівник прес-служби міністерства.

Даценко уточнила, що перевірка стану збереження та умов зберігання культурних цінностей, які обліковувалися у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику - в основному та науково-допоміжному фондах, - проводилася Міністерством культури в період з 21 листопада по 17 грудня 2018 року.

Фото на першій сторінці: nat.yuvchencko / Яндекс

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-