Міжнародні експерти радять ветувати ще 12 кандидатів до Антикорупційного суду

Міжнародні експерти радять ветувати ще 12 кандидатів до Антикорупційного суду

Укрінформ
Члени Громадської ради міжнародних експертів на засіданні у середу рекомендували ветувати ще 12 кандидатів у судді Вищого антикорупційного суду.

Відповідна інформація оприлюднена на сайті ГО "Центр протидії корупції".

"Відбулось друге засідання Громадської ради міжнародних експертів. Сьогодні під сумнів поставили ще 12 кандидатів, доброчесність та професійність яких розглянуть на спільному засіданні із Вищою кваліфікаційною комісією суддів", - йдеться у повідомленні.

Зокрема, сумнівними кандидатами були визнані Інна Білоус, Іван Соловйов, Дмитро Ягунов, Петро Феськов, Тетяна Черниш, Олег Кімстачов, Микола Дідик, Віктор Онуфрієв, В’ячеслав Дмитрієв, Петро Бурда, Олексій Омельян та Руслан Хитрик.

Причинами для ініціювання вето стали сумніви щодо майна кандидатів Білоус, Соловйова, Черниш, Дідика, Онуфрієва, Дмитрієва, Омельяна, Феськова чи їхніх родичів. Запитання викликали також дані у майнових деклараціях претендентів.

Як зазначають у ЦПК, міжнародні експерти висловили сумнів щодо професійності кандидатів Білоус, яка ухвалила рішення про заборону мирних зібрань, Кімстачова, який з порушенням підслідності ухвалив рішення у справі за позовом іншої судді свого суду, Бурди, який ухвалював рішення поза процесуальними строками, та Хитрика, який не просто потрапив у ДТП у стані алкогольного сп’яніння, але зробив це посеред робочого дня, у який ухвалив щонайменше 12 рішень.

Під час першого засідання Громадської ради міжнародних експертів 4 січня було ініційовано ветування 8 кандидатів - Оксани Голуб, Анатолія Квятковський, Анатолія Загородного, Ігоря Штульмана, Юрія Кулініча, Дмитра Тішка, Тараса Зайця та Євгена Мартинова.

Загалом зараз під питанням подальша участь у конкурсі 20 кандидатів. До 11 січня ГРМЕ може провести ще кілька засідань, на яких продовжать ініціювати кандидатів для ветування, зазначили в громадській організації.

Читайте також: Зі 118 кандидатів до Антикорупційного суду 55 не гідні обіймати посади — експерт

Після цього має відбутися спільне засідання Громадської ради міжнародних експертів та Вищої кваліфікаційної комісії суддів, під час якого буде проведене голосування щодо того, чи відповідають кандидати критеріям доброчесності і професійності. “Якщо 9 членів ВККС та 3 із 6 членів ГРМЕ не підтвердять відповідність кандидата, він чи вона не зможе претендувати на посаду судді”, - підкреслюється в повідомленні.

Наприкінці грудня Вища кваліфікаційна комісія суддів опублікувала список кандидатів до Вищого антикорупційного суду, які успішно склали іспити. Після цього до роботи приступила Громадська рада міжнародних експертів, яка має 30 днів, до 26 січня, для ветування сумнівних кандидатів.

Згодом кваліфкомісія суддів на власний розсуд обере переможців конкурсу із решти кандидатів.

Як повідомляв Укрінформ, серед 118 претендентів на посади суддів ВАС громадські активісти виявили 55 недоброчесних кандидатів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-