"Зелена картка": в Україні змінили правила автострахування

Укрінформ
Моторне (транспортне) страхове бюро України (МТСБУ) попередило, що з 1 січня 2019 року заповнення страховиками - членами МТСБУ "Зелених карток" має відбуватися шляхом автоматичного друку.

Про це повідомляється на сайті страхового бюро.

"З 1 січня 2019 року оформлення українських "Зелених карток" здійснюється шляхом автоматичного друку. У випадку виявлення факту оформлення "Зелених карток" вручну після 1.01.2019 рекомендувано компетентним органам інших країн-членів міжнародної системи автомобільного страхування "Зелена картка" звертати додаткову увагу на чинність таких договорів страхування. Також було доручено Бюро "Зелена картка" до 31.12.2018 проінформувати Раду Бюро міжнародної системи автомобільного страхування "Зелена картка" про перехід українських страховиків-повних членів МТСБУ на оформлення українських "Зелених карток" шляхом автоматичного друку", - йдеться в повідомленні.

Як пояснили Укрінформу в МТСБУ, дана ініціатива спрямована на запобігання шахрайств та зловживань з оформленням "Зелених карток".

"Зелена картка" — страховий сертифікат єдиної форми, що застосовується в країнах — членах міжнародної системи автомобільного страхування "Зелена картка", які зазначені і не викреслені у такому сертифікаті.

У разі виїзду транспортного засобу, який зареєстровано в Україні, до країн - членів міжнародної системи автомобільного страхування "Зелена карта" власник такого транспортного засобу зобов'язаний мати чинний договір міжнародного страхування, посвідчений відповідним уніфікованим страховим сертифікатом "Зелена картка".

Читайте також: ICU і Нацкомфінпослуг підбили підсумки року на страховому ринку України

Як повідомлялось, Моторне (транспортне) страхове бюро України є єдиним об'єднанням страховиків, які здійснюють обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів за шкоду, заподіяну третім особам. Членство страховиків у МТСБУ є обов'язковою умовою здійснення діяльності щодо обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-