ICU і Нацкомфінпослуг підбили підсумки року на страховому ринку України

ICU і Нацкомфінпослуг підбили підсумки року на страховому ринку України

Укрінформ

Нацкомфінпослуг та група ICU провели для українських страхових компаній презентацію з роз’ясненням нових вимог регулятора до діяльності страховиків, а також з описом макроекономічних і банківських чинників, які впливають на ринок. У презентації взяли участь представники понад 200 українських страхових компаній.

“Цього року ми реалізували багато законодавчих ініціатив для підвищення прозорості й стабільності страхового ринку, — коментує член Нацкомфінпослуг Олександр Залєтов. — Зокрема нові вимоги, які вступили в дію з 3 серпня цього року, що стосуються обов’язкових критеріїв і нормативів достатності капіталу, платоспроможності, ліквідності, дохідності, якості активів і ризикованості операцій страховика — усі вони сприяли серйозному росту якісних активів на ринку. На 30 вересня 2018 року цей показник склав майже 40 млрд грн, що вже на 10% більше, ніж було ще три місяці тому. Основне зростання якісних активів відбулось за рахунок збільшення активності інвестицій страховиків. За ті ж три місяці, з 30 червня до 30 вересня, їхні інвестиції в ОВДП зросли на 12% до 7.4 млрд грн, у банківські депозити — на 6.8% до 12.5 млрд грн, і в гарантійні фонди МТСБУ — на 18.9%, до 2.1 млрд грн”.

Євгенія Грищенко, керівник відділу брокерського обслуговування клієнтів групи ICU, пояснює зростання інтересу страховиків до ОВДП надійністю цієї інвестиції та, при цьому, високими ставками. “Разом із виведенням з ринку величезної кількості неплатоспроможних і “кишенькових” банків, страховики стали більше інвестувати в ОВДП. Адже гарантію за цим інструментом дає безпосередньо Міністерство фінансів України, а дохідність ОВДП часто перевищує середню дохідність депозитів у більшості банків”.

За даними ICU, страхові компанії віддають перевагу гривневим цінним паперам. “Після девальвації 2014-15 років грошові засоби вкладалися в основному у валютні ОВДП. Але, як показала практика, за рік, з червня 2017 року до липня 2018-го на валютних держоблігаціях страховики змогли заробити не більше 5% дохідності, оскільки курс, незважаючи на річну волатильність, знову повернувся до позначки близько 26 грн за долар влітку 2018 року. Водночас інвестиції в гривневі ОВДП принесли страховикам за цей період в середньому близько 15-17% річних. Зараз же дохідності ще більше зросли — до 18-19%. Тому сьогодні вільну гривневу ліквідність страховики в основному розміщають у гривневих ОВДП”, — пояснює Грищенко.

Щодо прогнозів на 2019 рік, Михайло Демків, фінансовий аналітик ICU, озвучив очікування 30%-го росту споживчого кредитування у гривні. “Традиційно активним є співробітництво банків і страхових компаній у цьому сегменті. Подальше збільшення обсягів виданих кредитів стимулюватиме зростання продажу страховок за рахунок партнерських програм, — підкреслив Демків. — Протягом перших трьох-чотирьох місяців ставки за депозитами та ОВДП залишатимуться високими. Однак темпи інфляції повинні продовжити своє зниження наступного року, що дозволить перейти до початку циклу зниження ставок у другій половині 2019-го”.

Продовжуючи тему законодавчих змін представники Нацкомфінпослуг також прокоментували своє Розпорядження від 18.09.2018р. “Про внесення змін до Методики формування страхових резервів за видами страхування, іншими, ніж страхування життя”. Цим нововведенням на страховому ринку буде вдосконалено ринковий механізм оцінки страхових зобов’язань, забезпечення їхньої стійкості і надійності, а також підвищення рівня конкуренції. Страхові компанії, яких стосується це Розпорядження, протягом 30 календарних днів, починаючи з 9 грудня 2018р., повинні розробити і затвердити внутрішню політику з формування технічних резервів і повідомити у Нацкомфінпослуг про обрану методику протягом 15 календарних днів після її затвердження.

Ще одним нововведенням стала форма подачі страховиками фінансової звітності. З листопада 2018р. страховики повинні подавати її у Нацкомфінпослуг виключно в електронній формі, а наступного року консолідована фінансова звітність за стандартами МСФЗ подаватиметься страховиками і в центр збору фінансової звітності, операційне управління яким здійснює НКЦПФР. Ці дані будуть опубліковані центром у відкритому доступі.

Для проведення аудиту за 2018 рік страховики повинні будуть вибрати собі аудитора з Реєстру аудиторів і суб’єктів аудиторської діяльності, який веде Аудиторська палата України. До підписання договору про аудит страхові компанії будуть зобов’язані інформувати про вибраного аудитора Нацкомфінпослуг за встановленою формою. Аудиторський звіт має складатися з урахуванням методичних рекомендацій, встановлених Нацкомфінпослуг.

“Таким чином, посилення регуляторного середовища спрямоване на забезпечення стабільності страхових компаній. У свою чергу розширення страхового бізнесу створює робочі місця, активізує впровадження інновацій, стимулює стійкість економіки і пом’якшує наслідки глобальних ризиків”, — резюмував Залєтов.

Група ICU - незалежна фінансова група, що надає послуги з управління активами і приватним акціонерним капіталом. Група спеціалізується на ринках Центральної і Східної Европи. Заснована у 2006 році фахівцями з ING, група ICU є лідером з управління активами в Україні. Під її управлінням перебувають активи в розмірі понад 500 млн доларів. Власником компанії є її топ-менеджмент. Керуючі партнери ICU - Макар Пасенюк і Костянтин Стеценко.

Фото: ICU

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-