Українцям роз’яснили, які ліки можна буде повертати до аптек

Українцям роз’яснили, які ліки можна буде повертати до аптек

Укрінформ
З 1 січня 2019 року українці зможуть повертати до аптечних закладів лікарські засоби та медичні вироби, але лише ті, які мають неналежну якість.

Про це повідомили у МОЗ.

"З 1 січня 2019 року набуває чинності Закон України від 23.11.2018 № 2628-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів". Він, зокрема вносить зміни до вимог споживача щодо лікарських засобів та виробів медичного призначення. Повертати можна лише лікарські засоби та медичні вироби неналежної якості. Для цього необхідно пред’явити розрахунковий документ на їхнє придбання. В такому випадку споживач має право просити повернути сплачені за ліки гроші або замінити препарат на аналогічний", - зазначили у МОЗ.

У відомстві акцентували, що факт неналежної якості підтверджується відповідними документами.

"Такими документами є висновок щодо якості лікарських засобів, виданий підпорядкованою лабораторією територіального органу Держлікслужби та/або уповноваженою лабораторією, а також розпорядження Держлікслужби щодо заборони обігу лікарського засобу", - наголосили у МОЗ.

Читайте також: З нового року ліки можна буде повертати до аптек

Щоб убезпечитися і не придбати неякісні ліки, у МОЗ українцям радять перевіряти сайт Держлікслужби.

"На цьому ресурсі ви можете переконатися, що препарати, які ви придбали, не заборонені. Також нагадуємо, що на вимогу покупця аптеки мають надати документи, які підтверджують належну якість продукції, зокрема сертифікат якості виробника", - зазначили у МОЗ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-