З січня за рубку та вивезення лісу каратимуть ще жорстокіше

З січня за рубку та вивезення лісу каратимуть ще жорстокіше

Укрінформ
З 1 січня 2019 року набирає чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів", який посилює заходи проти знищення лісів в Україні.

Відповідна інформація міститься в базі законодавства Верховної Ради.

Згідно із законом, у кілька разів підвищено штрафи за незаконну рубку і знищення лісових культур та молодняка.

Відповідні зміни вносяться, зокрема до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України, Кримінального процесуального кодексу та Закону України «Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів».

Читайте також: Лісівники Закарпаття запевняють, що дерева в зоні нафтопроводу вирубані законно

Водночас уряду доручено розробити комплексну програму відновлення лісового фонду України та визначити першочергові обсяги робіт щодо відновлення лісів і лісорозведення, охорони лісів від пожеж, захисту від шкідників і хвороб, інших лісогосподарських заходів.

"Впровадження норм закону дозволить зберегти екологічну безпеку України та створить дієвий механізм запобігання вчиненню злочинів, пов’язаних з незаконною порубкою", - зазначається у документі.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-