На Донеччині є священики УПЦ МП, які перейдуть до Помісної церкви

На Донеччині є священики УПЦ МП, які перейдуть до Помісної церкви

Укрінформ
У Донецькій області є відсоток священиків УПЦ Московського патріархату, які перейдуть до помісної православної церкви України, якщо 6 січня буде отриманий Томос.

Про це заявив 21 грудня на зустрічі з журналістами архієпископ Донецький і Маріупольський Сергій, повідомили в прес-службі Донецької військово-цивільної обладміністрації.

«Є відсоток священиків, які перейдуть до нас відразу, але після того, як буде 100% отриманий нами Томос», - сказав владика Сергій.

Він додав: «На сьогодні, що стосується виключно Донецької єпархії, Донецької області, то ми побачили за останні чотири дні, особливо під час святкування на честь Миколая-чудотворця, те, що священики, нашої церкви телефонували мені й казали, що велика кількість людей, парафіян звичайних приєдналися до нашої церкви. Я вважаю, що це вже маленька перемога».

Архієпископ зазначив, що не було позитивних зустрічей архієрея з архієреєм, хоча духовенство з православних церков Московського патріархату і приїздило до нього «в розвідку» зі своїми питаннями.

Читайте також: УПЦ МП має вказати в назві приналежність до Росії - рішення Ради

«Духовенство до мене приїздило... Десь півмісяца назад я зустрічався з чотирма священиками Московського патріархату. Вони приходили, як то кажуть, у розвідку», - сказав архієпископ.

Він також розповів, які саме питання обговорювалися при зустрічі.

Як повідомляв Укрінформ, 16 грудня про перехід під юрисдикцію Православної церкви України Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Вінниці повідомив митрополит Вінницький і Барський Симеон.

15 грудня у Києві в Софійському соборі відбувся Об’єднавчий собор зі створення єдиної української помісної православної церкви, який обрав її предстоятелем митрополита Епіфанія. Саме йому мають дати Томос про автокефалію Православної церкви України, рішення про що 11 жовтня ухвалив синод Вселенського патріархату (материнської структури всіх православних церков світу). Передача Томоса відбудеться 6 січня в Стамбулі після спільної літургії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-