На Полтавщині впровадять нову модель фінансування стаціонарів

На Полтавщині впровадять нову модель фінансування стаціонарів

Укрінформ
З 1 квітня 2019 року у Полтавській області стартує пілотний проект щодо оплати лікування пацієнтів у стаціонарних відділеннях за новою моделлю, яка буде поширена у всіх регіонах України.

Про це в коментарі Укрінформу повідомив голова Національної служби здоров`я України (НСЗУ) Олег Петренко.

“У Полтавській області з 1 квітня 2019 року стартує пілотний проект щодо трансформації стаціонарної допомоги. 56 медичних закладів Полтавської області підпишуть договори з Національною службою здоров’я і з 1 квітня почнуть отримувати гроші за новою моделлю фінансування. Але для того, щоб перехід відбувався поступово, 60% коштів на стаціонарну допомогу заклади отримують в якості так званого глобального бюджету – фіксованою сумою щомісячно на основі даних за попередні періоди. 40% коштів буде виплачено за іншим принципом – залежно від кількості та характеристики випадків госпіталізації”, - зазначив Петренко.

Читайте також: Договори з Нацслужбою здоров’я уклали майже 1,2 тисячі медзакладів

За його словами, лікарні звітуватимуть за кожен випадок госпіталізації.

“Оплату за кожен окремий випадок госпіталізації буде сформовано за формулою: середня вартість випадку (за даними досліджень), помножена на коригувальні коефіцієнти – залежно від діагнозу, класу хвороб, рівня стаціонару тощо. Заклади звітуватимуть в НСЗУ про кількість та структуру випадків госпіталізації. НСЗУ збиратиме та оброблятиме ці дані і на підставі звітів сплачуватиме кошти за конкретну виконану роботу”, - сказав Петренко.

Читайте також: Супрун назвала область, яку вважає лідером з впровадження медреформи

Він наголосив, що проект триватиме до кінця 2019 року.

“Ми відпрацюємо нову модель фінансування, а також отримаємо достовірну та докладну інформацію щодо кількості випадків госпіталізацій та наданих амбулаторно-поліклінічних послуг у спеціалізованих закладах конкретної області. На основі цієї інформації ми зможемо точно та ефективно прогнозувати потребу населення України в медичних послугах у майбутніх періодах, а також розробляти програму медичних гарантій на 2020 рік”, - зазначив Петренко.

За його словами, досвід Полтавщини буде поширено на всі регіони України.

“Зміни та моделі, які будуть відпрацьовані в Полтавській області, дозволять ефективно трансформувати систему надання стаціонарної медичної допомоги в усій країні”, - сказав Петренко.

Читайте також: На Сумщині угоди з лікарями уклали 70% жителів

Він підкреслив, що Полтавська область уже давно активно трансформує свою медичну систему.

“Там високий регіональний рівень інвестицій в медичну сферу, готовність місцевої влади брати участь в усіх процесах, розуміння та налаштованість медичних спеціалістів. Це дасть змогу в короткі терміни зібрати достовірні дані та відпрацювати нову модель фінансування”, - зазначив Петренко.

Він поінформував, що протягом трьох років у Полтавській області реалізовувався міжнародний проект «Фінансування та управління у системі охорони здоров’я».

“Проект фінансувався USAID і був виконаний консалтинговою компанією Abt Associates за підтримки Полтавської обласної державної адміністрації та Департаменту охорони здоров’я ОДА. В рамках проекту був проведений аналіз витрат медичних закладів, а також створено базу і проаналізовано понад 537 тисяч випадків госпіталізації. На основі цих даних зробили розрахунок середньої вартості випадку госпіталізації та вагових коефіцієнтів за класами захворювань, які будуть використані при формуванні оплати за випадок лікування в стаціонарі”, - сказав Петренко.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-