Україна більше не входить у “чорний список” країн, де катують затриманих

Україна більше не входить у “чорний список” країн, де катують затриманих

Укрінформ
Міністр юстиції Павло Петренко заявив, що Україна вийшла зі списку країн, які мають системні проблеми з випадками катування осіб під час затримання.

Про це він сказав журналістам у середу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Зараз ми констатуємо, що кількість катувань під час затримання , кількість фактів, коли на людину тиснуть, зменшилася в рази. Україна взагалі вийшла з чорного списку тих країн, які мають системні проблеми з катуваннями під час затримання громадян", - сказав Петренко.

Він пояснив це тим, що зараз "кожна людина, яку затримують правоохоронні органи, має право протягом двох годин отримати адвоката, а до того часу ні слідчий, ні прокурор не мають права в цієї людини брати будь-які покази, тиснути на неї або шантажувати".

Читайте також: Адвокати Єфремова заявляють про "катування"

"Зараз ми маємо дуже хорошу практику зі співпрацею нової поліції, з новими правоохоронними органами щодо навчання слідчих, яким чином їм комунікувати з адвокатами, юристами безоплатної правової допомоги", - зазначив міністр.

За його словами, за один рік адвокати системи безоплатної правової допомоги домоглися виправдувальних вироків для 500 людей, на яких " вішали" справи, котрі недорозслідували.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-