Українська церква не буде меншою з-поміж інших - Вселенський патріархат

Українська церква не буде меншою з-поміж інших - Вселенський патріархат

Укрінформ
Представник Вселенського патріарха Варфоломія, митрополит Галльський Еммануїл під час виступу на Об'єднавчому соборі заявив, що українська церква не буде меншою з місцевих церков, і усі розмови про це – неправда.

Про це повідомляє у неділю 5 канал.

"Автокефалію чомусь розглядають як питання непослуху, але ми робимо це тактовно і впорядковано. Ми дотримуємося наших догматів і доктрин нашої віри, канонів, законів церкви. Знову і знову ви (Україна – ред.) зверталися до Вселенського престолу, аби розв'язати ваші церковні питання, які вже перезріли. І тепер єдиний орган, престол, що має повноваження визнати вашу церкву, ми беремо ці повноваження з Константинополя; робимо те, щоб ви мали привід для самоповаги, щоб ви мали самоповагу від Найвищого, Найсвятішого Вселенського престолу", – промовив Еммануїл.

Читайте також: Українську церкву вперше згадали під час служби Вселенського Патріархату у Стамбулі

Він заявив, що "Варфоломій є патріархом всіх християн, Вселенським патріархом, що дає статус місцевої церкви, автокефалії з любов'ю – дає вам бажане адміністративне право незалежності. Отже, ви не будете меншою з місцевих церков. І хто так скаже – той викривить правду, істину. Ви – просто автокефальна церква, що постала не через шантаж, а через фізіологію, через що ви щедро будете винагороджені Божою милістю".

Також митрополит додав: "Отримання Томоса з рук Вселенського патріарха Варфоломія українською церквою – це світло від світла, це хрещення, свято на небі і на землі, від Матері (Церкви - ред.) – доньці".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-