“Український слід” Манафорта: суд визнав протиправними дії Ситника і Лещенка

“Український слід” Манафорта: суд визнав протиправними дії Ситника і Лещенка

Укрінформ
Окружний адміністративний суд міста Києва визнав протиправними дії директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника і народного депутата Сергія Лещенка щодо розголошення інформації про Пола Манафорта.

Відповідне рішення ухвалене за позовом народного депутата Борислава Розенблата, повідомляє прес-служба суду.

"Рішенням суду від 11 грудня 2018 року адміністративний позов народного депутата Розенблата задоволено частково. Окружний адміністративний суд міста Києва визнав протиправними дії директора НАБУ Артема Ситника щодо розголошення та розповсюдження інформації про громадянина США Пола Манафорта, глави штабу (на час вчинення протиправних дій) кандидата в президенти США Дональда Трампа щодо наявності прізвища та підписів Манафорта в списках «чорної бухгалтерії Партії регіонів» у матеріалах досудового розслідування, що мало наслідком втручання у виборчі процеси Сполучених Штатів Америки 2016 року та завдало шкоди інтересам держави Україна", - йдеться у повідомленні.

Також суд визнав протиправними і дії народного депутата Лещенка щодо втручання у зовнішню політику України, що були здійснені шляхом поширення даної інформації про Манафорта.

Суд ухвалив відповідне рішення з огляду на недоведеність відповідачами, які є суб’єктами владних повноважень, обставин поширення вказаної інформації, отриманої НАБУ від колишнього першого заступника голови СБУ Віктора Трепака, без порушення обмежень, які для них встановлені законом.

Читайте також: Адвокати Януковича вимагають визнати їх "потерпілими" від дій правоохоронців

Як повідомлялося, у жовтні 2017 року Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження у справі за позовом народного депутата Розенблата до директора НАБУ Артема Ситника та до народного депутата Сергія Лещенка.

Позивач просив суд визнати протиправними дії очільника НАБУ Ситника щодо розголошення та розповсюдження інформації про громадянина США Манафорта, глави передвиборчого штабу кандидата у президенти США Дональда Трампа щодо наявності прізвища та підписів Манафорта в "чорній бухгалтерії Партії регіонів" у матеріалах досудового розслідування, що мало наслідком втручання у виборчі процеси США у 2016 році та завдало шкоди інтересам України.

Наприкінці травня 2016 року колишній перший заступник голови СБУ Віктор Трепак передав у НАБУ так звану "чорну бухгалтерію" ПР із зафіксованими виплатами на суму близько 2 мільярдів доларів. Пізніше копії "бухгалтерії" оприлюднив і депутат Лещенко. У матеріалах фігурують відомі політики, міністри, депутати, судді, а також американський політтехнолог Манафорт, ім’я якого згадується у 22 записах за період з 20 листопада 2007 року по 5 жовтня 2012 року. Загальна сума витрат, вказаних у цих записах, становить 12,7 мільйона доларів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-