У МОН заявили, що запровадження воєнного стану не впливає на роботу шкіл

У МОН заявили, що запровадження воєнного стану не впливає на роботу шкіл

Укрінформ
Запровадження воєнного стану в 10 областях України жодним чином не впливає на роботу шкіл сьогодні.

Про це заявили у вівторок у прес-службі Міністерства освіти і науки.

"Затверджений парламентом Указ Президента України, яким запроваджується воєнний стан у 10 областях терміном на 30 днів, жодним чином не впливає на звичну роботу закладів освіти сьогодні. Будь-які зміни можливі винятково у разі, якщо цього потребуватиме безпека дітей та захист країни. За таких умов міністерство, а також інші уповноважені органи, оперативно інформуватимуть про це", - йдеться у повідомленні.

Зазначається також, що таке роз’яснення надає Міністерство освіти і науки України у зв’язку зі зверненнями, що надходять до МОН.

"Ми просимо вчителів, батьків, керівників закладів та всіх дотичних до освіти зберігати спокій та діяти раціонально. Сьогодні, і ми сподіваємося, що надалі жодних змін у роботі закладів освіти не передбачається. Це, зокрема, стосується роботи закладів, що розміщені на території 10 областей, де запроваджено воєнний стан. Про будь-які зміни, якщо вони трапляться, ми обов’язково оперативно інформуватимемо. Я б хотіла попросити і вчителів, і батьків з увагою поставитися до дітей. Вони мають почуватися у безпеці – емоційній та фізичній. Це обов’язкова умова для успішного навчання та розвитку, і це та частина роботи, яка найперше залежить від нас, дорослих", - зазначила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Вона також підкреслила, що жодних змін щодо пропускного режиму в закладах, графіку їхньої роботи тощо наразі не передбачається.

Якщо ж виникне потреба, то введення воєнного стану дає можливості військовим адміністраціям (у разі їх створення) впливати на забезпечення закладів освіти, встановлювати посилену охорону, використовувати їхні потужності та майно, гнучкіше здійснювати кадрову політику, а також регулювати роботу закладів, зокрема, запроваджувати комендантську годину.

"Хочу ще раз наголосити, що будь-які зміни можливі виключно тоді, якщо цього потребуватиме захист країни та, передусім, безпека наших дітей. У разі змін батьки, вчителі та інші зацікавлені особи одразу отримають усю необхідну інформацію", - додала міністр.

Читайте також: У КВУ припускають, що вибори в ОТГ не відбудуться через воєнний стан

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 26 листопада ухвалила закон "Про затвердження указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" на 30 днів у 10 областях. Воєнний стан вводиться у таких областях: Вінницька, Луганська, Донецька, Запорізька, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Чернігівська, Херсонська, а також це стосується внутрішніх вод Азово-Керченської акваторії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-