В умовах воєнного стану меддопомога громадянам надаватиметься без змін - Супрун

В умовах воєнного стану меддопомога громадянам надаватиметься без змін - Супрун

Укрінформ
В умовах воєнного стану громадяни отримають медичну допомогу без змін.

В той же час в областях визначено медичні заклади, які надаватимуть необхідну спеціалізовану та високоспеціалізовану медичну допомогу українським військовим

Про це на своїй сторінці у мережі Facebook написала в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

"Доступ цивільного населення до медзакладів та правила отримання медичної допомоги на цей час залишаються незмінними", - написала Супрун.

Крім того, Міністерство охорони здоров'я України разом Міністерство оборони України ухвалили спільний наказ, щоби всі захисники українських кордонів і національної безпеки за потреби могли вчасно отримати необхідну медичну допомогу. Документ гарантує своєчасне лікування захисників, зокрема — в умовах воєнного стану.

Вона наголосила, що в кожній області створено перелік закладів охорони здоров’я, що за потреби готові надати необхідну спеціалізовану та високоспеціалізовану медичну допомогу українським військовим. Це міські, районні, обласні лікарні, госпіталі, диспансери, а також інститути різного профілю Національної академії медичних наук. У цих закладах військовослужбовці сил оборони зможуть пройти лікування і реабілітацію, а після отримання медичної допомоги — військово-лікарську експертизу.

Читайте також: Захоплені моряки є військовополоненими, їм нададуть держадвокатів - Клімкін

Список медичних закладів у кожній області оприлюднено на сайті МОЗ.

В той же час Супрун зазначила, що в цих закладах всі цивільні жителі отримуватимуть лікування без змін. Водночас у них наявний резерв профільних ліжок для прийому військових, запаси лікарських засобів, медичних виробів, донорської крові та її препаратів. Одночасно кожен заклад охорони здоров’я може прийняти щонайменше 10-15 військових.

"За потреби заклади охорони здоров’я будуть підсилені фахівцями необхідної кваліфікації.

У регіонах можуть створюватись робочі групи, які зокрема допомагатимуть організовувати процес вчасної госпіталізації і виписки "-, написала Супрун.

Як повідомляв Укрінформ, 26 листопада Верховна Рада ухвалила закон №9338 "Про затвердження указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні". За відповідне рішення проголосували 276 депутатів. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-