Українці можуть вибирати між субсидією і пільгою

Українці можуть вибирати між субсидією і пільгою

Укрінформ
Держава надала право вибору українським сім'ям: користуватися в опалювальний сезон пільгою чи субсидією.

Відповідне роз'яснення розміщене на Урядовому порталі з питань субсидій Teplo.gov.ua.

"Якщо родина має право на субсидію, однак її розмір невеликий і, на її думку, доцільніше сплачувати за комунальні послуги з врахуванням пільги, то необхідно подати заяву до органу соціального захисту населення про припинення надання субсидії. І навпаки: якщо на опалювальний період сім'ї доцільніше користуватися субсидією, то необхідно подати заяву для призначення субсидії", - йдеться в роз'ясненні.

Зазначається, що підставою для надання пільги на оплату житлово-комунальних послуг є посвідчення, яке вказує, до якої категорії пільговиків належить та чи інша особа, яка знижка з оплати за житлово-комунальні послуги їй належить.

При пільговій оплаті за послуги квитанції мешканцям надходять уже з урахуванням знижки.

Основними категоріями пільговиків, тобто осіб, які мають право на комунальну знижку від держави, є: учасники війни (50% знижка); члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни (50% знижка); особи, які мають особливі та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, їх вдови (вдівці) (100% знижка); учасники бойових дій (75% знижка); особи з інвалідністю внаслідок війни (100% знижка); ліквідатори аварії на ЧАЕС та постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС 1 та 2 категорії (50% знижка); жертви нацистських переслідувань (знижка від 50 до 100%); діти війни (25% знижка).

Читайте також: Гройсман обіцяє почати монетизацію субсидій з 1 січня

Як зазначається у роз'ясненні, громадянам слід визначитися, в яких випадках вигідніше користуватися пільгами зі сплати ЖКП, а в яких - субсидією.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-