Україна запізнилась із другим рівнем пенсійного страхування на 10 років - Розенко

Україна запізнилась із другим рівнем пенсійного страхування на 10 років - Розенко

Укрінформ
Віце-прем'єр вважає, що в України створено всі умови для запровадження другого рівня пенсійної системи.

Таке переконання він висловив в ефірі «5 каналу», повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Запровадження другого рівня пенсійної системи - це виключно питання політичної волі. Всі умови для запровадження другого рівня в Україні, я переконаний, є і створені. Так, треба внести певні точково зміни щодо захисту, в першу чергу, накопичень громадян недержавних пенсійних фондів і в другому рівні страхування. Але в цілому пенсійна система готова до запровадження другого рівня. І найголовніше, що другий рівень дає кошти, які будуть інвестуватися в економіку Україну. Тому рішення знаходиться в руках Верховної Ради України: на сьогодні там є ціла низка законопроектів щодо запровадження другого рівня, і це питання на полі законодавства. На жаль, мушу констатувати, що Україна запізнилась із запровадженням другого рівня пенсійного страхування щонайменше на 10 років. Це було не зроблено в 2005, 2006, 2008 роках, коли це потрібно було зробити - і ми залишилися на периферії цього процесу», - зазначив Розенко.

Водночас урядовець назвав невиправданими побоювання деяких експертів, які ставлять під сумнів вдалий старт другого рівня пенсійної системи.

«Ми запроваджували зміни до пенсійного законодавства майже одночасно з Польщею, але вони це зробили: сьогодні рівень пенсійного забезпечення в поляків приблизно в три-чотири рази вищий, аніж в українців... Більше того, українські великі підприємства сьогодні в тому числі торгують своїми акціями і польські пенсійні фонди мають акції в наших підприємствах. Тобто наш бізнес уже готовий для того, щоб запрацював другий рівень, і він бере участь в польських пенсійних програмах, а в нас дехто розповідає, що Україна ще не готова до цього», - уточнив він.

Читайте також: З 1 березня перерахунок пенсії отримають всі категорії — Розенко

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 3 жовтня ухвалила пенсійну реформу, яка передбачає проведення осучаснення пенсій з жовтня і підвищення мінімального страхового стажу для виходу на пенсію з 15 до 25 років з 1 січня 2018 року. З 11 жовтня набув чинності закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-