У Міноборони розповіли, в яких санаторіях оздоровлюють військових

У Міноборони розповіли, в яких санаторіях оздоровлюють військових

Укрінформ
Загальна кількість осіб, які мають право на санаторно-курортне лікування у закладах Міноборони, складає 1,2 млн. Разом з тим, кількість санаторіїв з 1992 до 2014 років зменшилась з 25 до 3.

Про це під час прес-конференції заявив начальник головного військово-медичного управління, начальник медичної служби ЗСУ Ігор Хоменко, повідомляє кореспондент Укрінформ.

«На початок незалежності в ЗСУ було 25 санаторно-курортних закладів, які опікувались санаторно-курортним лікуванням та реабілітацією військовослужбовців. За цей час 18 закладів було розформовано або передано в інші форми власності, 7 залишилось в Криму після анексії півострова, таким чином, в 2014 році в ЗСУ залишилось 3 санаторії та одне санаторне відділення», - зазначив Хоменко.

За його словами, на базі санаторіїв, які залишились в ЗСУ, були створені реабілітаційні центри із санаторно-курортним лікуванням. Це - санаторій «Трускавецький» на 600 ліжок, санаторій «Хмільник» на 450 ліжок та санаторій «Пуща-Водиця» на 250 ліжок. «Наявність такої кількості закладів недостатня. За рік ми можемо оздоровити лише 17 тис. осіб», - зазначив Хоменко, додавши, що на сьогодні на санаторно-курортному забезпеченні Міністерства оборони перебуває понад 1,2 млн військовослужбовців, ветеранів та членів їх сімей.

Читайте також: Воїни інженерних військ на Донбасі врятували сотні життів — Президент

З початком війни у 2014 році, за словами начальника медслужби, з'явилась нова категорія військовослужбовців, яка потребує реабілітації. Тому в згаданих санаторіях були створені реабілітаційні відділення.

«Враховуючи, що проблема дуже велика, за ініціативою Президента та за підтримки уряду у 2016 році нам передали санаторій «Приморський», який знаходиться на Азовському морі. Також Нацбанком України було передано заклад у містечку Затока та оздоровчий комплекс з басейном, який належав НБУ», - поінформував Хоменко.

Він додав, що у серпні 2018 року також було ухвалено рішення про передачу з балансу Міністерства юстиції до Міноборони одеського санаторію «Лєрмонтовський». Тут планується відкрити реабілітаційне відділення і щорічно оздоровлювати до 6 тисяч військовослужбовців та членів їх сімей. Профіль санаторію та склад колективу планується зберегти в повному обсязі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-