Уряд удосконалив порядок стягнення боргів з

Уряд удосконалив порядок стягнення боргів з "аліментників"

Укрінформ
Кабмін установив порядок інформування органами державної виконавчої служби органів соціального захисту населення щодо встановлення факту сплати одним з батьків аліментів.

Про це повідомляє Урядовий портал.

«7 листопада на засіданні уряду прийнято постанову Кабінету міністрів України «Про внесення змін  до деяких постанов Кабінету міністрів України», - йдеться у повідомленні.

У документі також прописано порядок стягнення з одного з батьків, який ухиляється від сплати аліментів, суми сплаченої допомоги, яка підлягає поверненню та зарахування її до державного бюджету (у добровільному або судовому порядку).

Органам соціального захисту населення надано можливість перевіряти отриману від одержувачів тимчасової допомоги інформацію через інформаційні системи Мін'юсту, у тому числі через Єдиний реєстр боржників, Єдиний державний реєстр судових рішень.

У постанові визначені підстави для призупинення виплати тимчасової допомоги терміном на дванадцять місяців у разі подання одержувачем такої допомоги неправдивої інформації про доходи та майновий стан, а також у разі неповідомлення (несвоєчасного повідомлення) про виникнення обставин, за яких виплата допомоги припиняється.

Читайте також: З початку року з "аліментників" стягнули 3,6 мільярда

Установлено однаковий строк для отримання органами соціального захисту населення інформації на запити до відповідних органів державної влади при призначенні соціальних допомог.

Крім того, надано право на отримання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, без зменшення її розміру сім'ям, до складу яких входять студенти, які не мають доходів або отримують лише стипендію.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-