“Швидка“, поліція, пожежники: Супрун анонсувала єдиний номер для екстрених служб

“Швидка“, поліція, пожежники: Супрун анонсувала єдиний номер для екстрених служб

Укрінформ
В Україні планується впровадити єдиний номер — 112 — для виклику швидкої медичної допомоги, поліції та пожежників.

Про це заявила в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун у вівторок на відкритті Сімейної кімнати для батьків, чиї діти перебувають на стаціонарному лікуванні у ОХМАТДИТі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Зараз працюємо над тим, щоб в Україні діяв номер 112, як і у Європі. Щоб за ним можна було викликати і поліцію, і пожежників, і швидку допомогу. Щоб усі реагували, як є якась проблема. Ми сподіваємося, що завдяки цьому зменшиться кількість нападів на медпрацівників, і вони відчуватимуть себе у безпеці”, — сказала Супрун.

Вона наголосила, що у більшості країн Європи діє єдиний виклик — 112.

“За цим номером виїжджають і поліція, і швидка допомога, і пожежники. Поліція має навички першої домедичної допомоги. У США та Канаді діє служба 911, коли усі служби виїжджають одночасно”, — наголосила очільниця МОЗ.

Супрун акцентувала, що в Україні немає чіткої взаємодії між екстреною медичною допомогою та поліцією.

“Коли “швидка” викликає поліцію, та не дуже оперативно реагує, бо немає взаємодії між бригадою медиків та поліцією. Зараз ми підписали меморандум про співпрацю, щоб поліція приїжджала швидко на виклики медиків екстреної допомоги. Національна поліція України готова співпрацювати з МОЗ. Поліція розуміє, що їхня робота більша, ніж працювати з кримінальними справами, а й допомагати нашим людям”, — зазначила Супрун.

Читайте також: У Чорноморську напали на медиків "швидкої" – Супрун

Як повідомляв Укрінформ, у вересні 2018 року МОЗ підписало Меморандум про співпрацю з Національною поліцією України, щоб забезпечити захист медичних працівників під час виконання ними службових обов’язків та створити безпечні умови для їхньої роботи. Упродовж 2013–2017 років в Україні зареєстровано 543 злочини, вчинені проти життя і здоров’я медичних працівників під час виконання ними службових обов’язків. Троє медиків померли. Меморандум — це початок тісної співпраці між МОЗ України та Нацполіцією і відпрацювання дієвих способів для захисту медичних працівників.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-