МОН хоче запустити для вчителів онлайн курс з протидії булінгу

МОН хоче запустити для вчителів онлайн курс з протидії булінгу

Укрінформ
МОН спільно з Prometheus хочуть запустити онлайн-курс, щоб допомогти вчителям ефективно протидіяти цькуванню у школах.

Про це повідомив заступник міністра освіти і науки Роман Греба під час міжнародної конференції «Цькування у шкільних колективах (булінг): політики і практики запобігання та подолання», повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки.

«Наразі в Україні є дуже багато напрацьованого матеріалу з антибулінгу – це методичні розробки не тільки МОН, але й педагогів, громадських організацій. Зважаючи на це, ми влітку створили робочу групу при МОН, яка займається об’єднанням усіх матеріалів для онлайн-курсу. Нині він перебуває на стадії розробки, тож за кілька місяців плануємо його презентувати», - зазначив Греба.

Він також підкреслив, що булінг – це не тільки проблема в освіті, це проблема, що проростає ще у родинах, на вулиці. Тому для її вирішення має бути системна робота між різними сторонами – учителями, батьками, дітьми.

«Зараз ми маємо ту ситуацію, коли діти бояться розказувати про цькування. Наші колеги з ЮНІСЕФ провели дослідження і виявилося, що понад 60 % дітей віком 11-17 років зіштовхувалися з булінгом у школі. 24 % стали жертвами цькувань, а майже 50% з них узагалі не розповідали про подібні випадки», – наголосив заступник міністра.

Читайте також: Вчителі початкової школи зможуть підвищувати кваліфікацію онлайн

За даними психологічної служби системи освіти у 2017 році в українських школах було понад 100 тисяч звернень до психологів від учнів, учителів, батьків щодо цькування.

«Ці цифри вражають. Саме тому МОН разом з іншими міністерствами готує план дій з антибулінгу у сфері освіти. І онлайн-курс має стати однією з важливих його складових», – зауважив Греба.

Окрім представників МОН, у заході взяли участь іноземні делегації з Фінляндії, Швеції, працівники Посольства Литовської Республіки в Україні, проекту «Офіс освітніх реформ в Україні», освітяни з усієї України тощо.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-