Філарет: до об'єднавчого собору буде делеговано більше 60 єпископів трьох церков

Філарет: до об'єднавчого собору буде делеговано більше 60 єпископів трьох церков

Укрінформ
На об'єднавчому соборі архієреї УПЦ КП, УПЦ МП та УАПЦ мають визначити процедуру обрання предстоятеля єдиної помісної Української православної церкви.

На цьому наголосив предстоятель УПЦ Київського Патріархату Святійший патріарх Філарет на прес-конференції в Укрінформі «Українська церква на шляху утвердження автокефалії».

«Об'єднуватися будуть три церкви: Київський патріархат, Автокефальна церква і частина архієреєв Московського патріархату. Коли вони об'єднаються, тоді вони приймуть рішення, яким чином вони будуть обирати предстоятеля цієї об'єднаної церкви - чи відкритим голосуванням, чи закритим. Це буде залежати від Собору», - сказав він.

Предстоятель УПЦ КП також зазначив, що до об'єднавчого собору буде делеговано більше 60 єпископів трьох церков.

«Наступний крок до автокефалії - скликання Архієрейського собору, який буде складатися із трьох церков: Київського патріархату - це понад 40 єпископів, Автокефальної церкви - 12 єпископів і кажуть, що 10 мінімум єпископів Московського патріархату. Тобто із оцих єпископів буде скликаний Собор і на цьому Соборі буде зафіксоване об'єднання всіх трьох церков в одну Українську православну церкву», - підкреслив Філарет.

Як повідомлялося, раніше Філарет наголошував, що дата об'єднавчого собору залежатиме від Вселенського патріарха.

Читайте також: Москва шукає привід для “захисту” православних в Україні — Філарет

11 жовтня синод Вселенського патріархату ухвалив рішення надати Томос про автокефалію православній церкві в Україні. Тепер у Києві має бути скликано собор за участю архієреїв УПЦ КП, УАПЦ, а також УПЦ МП, які звернулися до Вселенського патріарха з проханням про Томос. Собор здійснить церковне об'єднання, утворивши єдину помісну УПЦ, і обере її предстоятеля. Після цього відбудеться отримання предстоятелем єдиної помісної автокефальної УПЦ Томоса як документа (грамоти).

15 жовтня на засіданні синоду РПЦ в Мінську було прийнято "Заяву Священного синоду" у зв'язку з рішенням Константинопольського патріархату почати надання автокефалії Українській церкві. У документі РПЦ подальше перебування в євхаристійному спілкуванні зі Вселенським патріархатом визнано неможливим.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-