Бунт у СІЗО: справа “торнадівців” дійшла до суду

Бунт у СІЗО: справа “торнадівців” дійшла до суду

Укрінформ
Досудове розслідування у справі колишніх бійців розформованої роти особливого призначення «Торнадо» за підозрою в масових заворушеннях у СІЗО завершено.

Про це повідомила у вівторок прес-секретар генерального прокурора України Лариса Сарган у Facebook.

"22.10.2018 прокурором в порядку, передбаченому ст. 290 КПК України всім особам, яким було повідомлено про підозру (екс-командиру та 7 екс-бійцям роти "Торнадо") та їх захисникам повідомлено про завершення досудового розслідування та надання доступу до матеріалів досудового розслідування у кримінальному провадженні", - написала Сарган.

Вона нагадала, що за результатами досудового розслідування екс-командиру роти «Торнадо» та 3 його екс-бійцям було повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 294 (масові заворушення), ч. 2 ст. 342 (опір працівникові правоохоронного органу), ч. 4 ст. 345 (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу), ст. 348 (посягання на життя працівника правоохоронного органу), ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю) КК України, а 4 співучасникам - екс-бійцям "Торнадо" - у вчиненні злочинів, передбачених ч.1 ст. 294 (масові заворушення) та ч 2 ст. 342 (опір працівникові правоохоронного органу) КК України.

Читайте також: Екс-бійцям "Торнадо" оголосили нову підозру

Встановлено, за словами Сарган, що “організована група з числа ув'язнених колишніх співробітників роти «Торнадо», за пособництва працівників ДУ «Київський слідчий ізолятор», вчинили тяжкі та особливо тяжкий злочини, що виразилося у вчиненні масових заворушень, які супроводжувались підпалами, захопленням будівель, опором представникам влади із застосуванням зброї та інших предметів, які використовувалися як зброя; у вчиненні опору працівникам правоохоронних органів під час виконання ними службових обов'язків; у вчиненні погроз вбивством, насильством щодо працівників правоохоронних органів у зв'язку з виконанням цими працівниками службових обов'язків, а також у зберіганні вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу”.

Злочинні дії окремих членів організованої групи та її організатора додатково кваліфіковано як дії, спрямовані на вчинення замаху на вбивство працівників правоохоронних органів у зв’язку з виконанням цими працівниками службових обов’язків.

Крім того, екс-командиру роти «Торнадо», який є організатором вчинення злочинів, та екс-бійцям вказаної роти також повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 14 ч. 2 ст. 393 КК України (готування до втечі з-під варти).

Сарган також повідомила, що прокуратура завершила досудове розслідування щодо трьох співробітників державної установи «Київський слідчий ізолятор», яким повідомлено про підозру за фактами пособництва екс-бійцям роти «Торнадо» у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 294 (масові заворушення), ч. 2 ст. 342 (опір працівникові правоохоронного органу), ч. 4 ст. 345 (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу)КК України.

При цьому на даний час у виділеному кримінальному провадженні продовжується досудове розслідування з метою встановлення та притягнення до відповідальності всього кола осіб, причетних до вчинення зазначених кримінальних правопорушень, додала вона.

Як повідомлялося, 9 серпня засуджені екс-бійці роти МВС "Торнадо" влаштували бунт у Лук'янівському СІЗО, протестуючи проти розвезення їх у різні заклади утримання.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-