Денісова розповіла, які жінки найбільше потерпають від дискримінації

Денісова розповіла, які жінки найбільше потерпають від дискримінації

Укрінформ
В Україні продовжує існувати дискримінація, і найбільше від неї страждають жінки із числа внутрішньо переміщених осіб, жінки з інвалідністю, із сільського населення та представниці ромської національності.

Про це сказала уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова під час свого виступу на парламентських слуханнях «Запобігання та протидія дискримінації жінок з вразливих соціальних груп», повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Дискримінаційні стереотипи щодо ролі та відповідальності жінки в суспільстві і сьогодні існують в Україні. Найбільше страждають жінки з внутрішньо переміщених осіб, осіб з інвалідністю, сільські жінки, особливо похилого віку, представники ромської національної меншини», - зазначила Денісова.

Водночас вона підкреслила, що результати моніторингу свідчать про суттєві проблеми з дотриманням принципу недискримінації.

Читайте також: Адвокати пояснили, як жінці захиститись від різних форм дискримінації

За її словами, щороку кількість жінок, що самостійно виховують дітей з інвалідністю, зростає. Якщо в 2015 році їх було 154 тисячі, то у 2017 році стало вже 160 тисяч.

«Жінки таких діточок виховують самотужки і через це не мають можливості повноцінно працювати, а допомога від держави - мізерна. Кошти на реабілітацію дітей в бюджетах громад не передбачаються і розмір допомоги при народженні дитини треба збільшити, а темпи по створенню ринку реабілітаційних послуг треба нарощувати», - вважає омбудсмен.

Вона також зазначила, що всього в Україні проживає 2,8 млн осіб з інвалідністю, понад 1 млн - це жінки працездатного віку. Тільки третина з них працює, а всі інші потребують працевлаштування.

«Жінки з інвалідністю не задоволені в першу чергу доступністю медичного обслуговування. 65% цих жінок відвідують менше ніж 1 раз на рік лікаря, 11 - займаються самолікуванням, а 76% взагалі не можуть потрапити до гінеколога, тому що він розташований вище, ніж на першому поверсі, а ліфта не має», - підкреслила Денісова.

В Україні також понад мільйон жінок ВПО із особливими проблемами, а саме: відсутність житла, заощаджень, стабільного заробітку, соціального та психологічної підтримки. «Основним джерелом доходу у 60% жінок ВПО є щомісячна адресна допомога внутрішньо переміщенним особам для покриття витрат на проживання, третина їх заощаджує на харчування», - зазначила уповноважений з прав людини.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-