Сенат США визнав Голодомор 1932-33 років геноцидом українського народу

Сенат США визнав Голодомор 1932-33 років геноцидом українського народу

Оновлено
1936
Ukrinform
Сенат США одностайним рішенням ухвалив двопартійну резолюцію, яка стала першим в історії правовим актом Конгресу США, де Голодомор 1932-33 років визнається геноцидом українського народу.

Про це повідомляє у четвер Посольство України в США.

"Так, зокрема, до постановляючої частини документа включено визнання Сенатом висновків Урядової комісії США щодо Голоду в Україні (від 22 квітня 1988 р.) про те, що "Сталін та його оточення вчинили у 1932-1933 рр. геноцид проти українців", - йдеться у повідомленні. 

Резолюція також засуджує систематичні порушення прав людини, у тому числі права на самовизначення та свободу слова, вчинені радянським урядом проти українського народу. Висловлюються найглибші співчуття жертвам, тим, хто пережив Голодомор, та їхнім родинам, а також міститься заклик до розповсюдження інформації з метою підвищення обізнаності у світі про штучну природу цієї трагедії, додали в посольстві.

"Щиро вдячні Сенатові США та головним співавторам резолюції - співголовам Сенатського українського кокусу, сенаторам Роберту Портману та Річарду Дурбіну за це історичної ваги рішення. Резолюція стала результатом плідної взаємодії Посольства України в США, української громади Америки та друзів України в Сенаті США", - йдеться також у повідомленні.

Читайте також: Президент закликав ООН прийняти декларацію про Голодомор в Україні

Проект подібної резолюції був також затверджений Комітетом із закордонних справ Палати представників Конгресу США і наразі очікує розгляду під час пленарного засідання, зазначили в дипустанові. 

Як повідомляв Укрінформ, наприкінці вересня Комітет із закордонних відносин Сенату США затвердив та рекомендував до схвалення верхньою палатою американського парламенту резолюцію, в якій Голодомор 1932-1933 років визнається геноцидом українського народу.

Раніше Президент Петро Порошенко високо оцінив зусилля української громади у США у питанні визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу. 

З 1 вересня, за 85 днів до Дня пам’яті жертв Голодомору, Україна і світ почали вшановувати загиблих під час геноциду 1932-1933 років українців.   

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-