Freedom House наполягає на ефективному розслідуванні вбивства Шеремета

Freedom House наполягає на ефективному розслідуванні вбивства Шеремета

Укрінформ
Міжнародна правозахисна неурядова організація Freedom House виступає за ефективніше розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета та нападів на українських журналістів.

Про це на прес-конференції в Укрінформі заявив президент Freedom House Майкл Дж. Абрамовітц, коментуючи оцінку результатів розслідування злочинів проти українських журналістів, зокрема розслідування вбивства Павла Шеремета.

"Звичайно, нас дуже непокоїть ситуація, що ці справи, їх декілька, залишаються нерозкритими. Я не знаю всіх подробиць, але можу запевнити, що Freedom House виступає за те, щоб було ефективніше та успішніше проведено це розслідування. Ми вважаємо, що нерозслідування однієї або декількох справ призводить до культури безкарності, і ми не можемо миритися з цим", - сказав Абрамовітц.

Він зазначив, що Freedom House є неурядовою організацією, яка базується у Вашингтоні, але має свої представництва по всьому світу, в тому числі і в Україні.

"Ми працюємо, документуючи загрози громадянським свободам, політичним правам, а також ми працюємо з урядами. За останні 12 років ми, на жаль, спостерігаємо дуже тривожну тенденцію до обмеження і до зменшення політичних прав та громадських свобод по всьому світу, і ми намагаємося боротися з тим, як уряди впливають негативно, вважаючи громадянське суспільство своїм ворогом. Такі тенденції ми спостерігаємо в багатьох країнах, зокрема в Російській Федерації. Ми чуємо про те, що на українських активістів нападають, обливають кислотою, вбивають чи зазнають нападів їхня власність. І тепер ми бачимо, що негативні тенденції починають спостерігатися і в Україні", - зазначив він.

За його словами, українське суспільство також стикається з серйозними загрозами свободі об'єднань. "Парамілітарні групи, праві групи, інші незаконні формування вважають побиття, вбивства та залякування - найкращим інструментом впливу, щоб примусити неслухняних людей замовчати. Коаліція із захисту громадянського суспільства створила карту, яка показує понад 400 випадків таких нападів за останні два роки. Також зазнають нападів і журналісти, не лише фізичних, але й з боку правової системи, переслідування з боку силових структур", - зауважив Абрамовітц.

Читайте також: Журналісти вимагають публічного звіту про розслідування вбивств Гонгадзе і Шеремета

Він також зазначив, що громадянське суспільство є союзником держави, є рушійної силою її розвитку і демократії. "Держава має захищати своїх активних громадян і карати тих, хто вчиняє злочини проти них. На жаль, на сьогодні злочинці не несуть відповідальність за свої дії, а така безкарність руйнує український громадянський активізм і заважає розвитку країни в цілому. Freedom House залишаємося вірними принципам свободи і прав людини, тому ми підтримуємо громадянське суспільство в Україні", - підкреслив він.

Як повідомлялося, відомий журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року в Києві в результаті вибуху автомобіля, за кермом якого він перебував. Замовників та виконавців злочину досі не затримано.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-