Humanrights нарахував 53 напади на активістів цього року

Humanrights нарахував 53 напади на активістів цього року

Укрінформ
Центр інформації про права людини зафіксував з початку року щонайменше 53 напади на громадських активістів по всій Україні.

Про це під час прес-конференції в Укрінформі «Насильство, обмежувальні закони та безкарність: загроза для громадянського суспільства та свободи асоціації в Україні» повідомила голова правління ГО "Центр інформації про права людини" Тетяна Печончик.

"Ми займаємося документуванням різноманітних спроб тиску і переслідування громадських активістів по Україні з 2014 року. Від початку цього року наша організація зафіксувала щонайменше 53 таких нападів на громадських активістів по всій Україні. Проте, ми весь час отримуємо інформацію про нові напади і ми перевіряємо і встановлюємо обставини нападу по кожному окремому активісту", - зазначила Печончик.

За її словами, найчастіше фіксуються випадки побиття активістів та обливання кислотою. Зафіксовані також випадки вбивств громадських активістів, які можуть бути пов’язані з їхньою громадською діяльністю, наголосила Печончик, додавши, що фіксуються і напади на майно активістів — підпали офісів, автівок, гаражів, погрози та залякування.

Читайте також: Ультраправі напали на відвідувача фестивалю Docudays UA

Вона зазначила, що найчастіше потерпають від нападів, насамперед, антикорупційні активісти, які борються з організованою злочинністю в різних містах і селах. Також захисники довкілля і екології, які виступають проти вирубки парків, скверів, незаконної забудови, виступають на захист земельних прав.

"Ще одна група активістів, які переслідуються, - це ЛГБТ-активісти та учасниці феміністичних рухів, які потерпають від гомофобних та ксенофобних атак з боку правих угруповань", - додала голова правління організації.

Крім того, Центр інформації про права людини зафіксував напади на проукраїнських активістів, які діють в південно-східних регіонах України, а також напади на активістів лівих рухів та анархістів.

Разом з тим, на думку Печончик, за частиною цих нападів стоять кримінальні угруповання на місцевому рівні. "Вони зростаються з місцевою владою, з правоохоронними органами, з бізнесом, і коли активісти починають піднімати певні питання корупції або зловживань, то потерпають від таких атак. Об'єднує всі ці напади те, що переважна більшість з них залишається безкарними", - підкреслила вона.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-