Порошенко: Бабин Яр - трагедія, що спонукатиме політиків до цивілізованих рішень

Порошенко: Бабин Яр - трагедія, що спонукатиме політиків до цивілізованих рішень

Укрінформ
Бабин Яр - трагедія всієї України та світу, яка має спонукати політиків до мудрих та цивілізованих рішень. Українці назавжди перегорнули сторінки тоталітарної епохи і не дадуть шансу проявам релігійної чи національної нетерпимості та дискримінації.

Про це Президент України Петро Порошенко наголосив в своєму зверненні з нагоди дня вшанування пам'яті жертв Бабиного Яру.

"Сьогодні Україна і весь світ ушановують пам'ять жертв Бабиного Яру - трагедії, яка повік болітиме народам і державам та мотивуватиме політиків до мудрих цивілізованих рішень. ...Бабин Яр - трагедія киян, всієї України, незагоєна рана на тілі нашої планети. Це місце - братська могила різних народів і відомий у всьому світі символ Голокосту. Нині, навіть в умовах жорсткої боротьби з російською агресією, українці демонструють відданість основоположним ідеалам цивілізованого світу - гуманізму, взаємодопомоги, толерантності, поваги до людського життя, етнічної та релігійної ідентичності, гідності та свободи. Пам’ятаючи події недалекої історії, відчуваючи й досі пекучий спільний біль, ми зробили єдино правильний вибір: Україна - незалежна держава, яка торує свій шлях на принципах порозуміння і забезпечення рівних можливостей для розвитку громадян усіх національностей та віросповідань. Сьогодні можемо впевнено стверджувати - темні сторінки тоталітарної епохи перегорнуто назавжди. Ми безапеляційно сказали «НІ» диктаторським режимам і стоїмо на захисті демократичних цінностей в ім’я миру в Україні та Європі. І ми ніколи не дамо навіть найменшого шансу проявам авторитаризму, диктатури, шовінізму, расизму, дискримінації, нетерпимості на етнічному чи релігійному рунті", - йдеться у зверненні.

Читайте також: Сьогодні - День пам'яті жертв Бабиного Яру

29 вересня відзначається День пам'яті жертв Бабиного Яру - одного з найжахливіших символів Голокосту.

29-30 вересня 1941 року в окупованому нацистами Києві було проведено перший масовий розстріл військовими беззбройного цивільного населення. Загалом із 29 вересня по 11 жовтня 1941 року есесівці вбили майже все єврейське населення міста - понад 50 тисяч чоловіків, жінок, дітей. Тільки в перші два дні розстрілів було вбито майже 34 тисяч людей. 1, 2, 8 і 11 жовтня розстріляли тих, хто не з'явився за наказом - ще близько 17 тисяч осіб.

Загалом за роки Другої світової війни у Бабиному Яру полягло понад 100 тисяч осіб - євреїв, ромів, караїмів, радянських військовополонених, учасників українського націоналістичного руху опору, пацієнтів психіатричної клініки та представників інших національних чи соціальних груп, яких окупанти вважали «зайвими». Розстріли в Бабиному Яру тривали аж до визволення Києва від окупантів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-