Відключення "UA:Перший": РРТ назвав суму заборгованості

Відключення "UA:Перший": РРТ назвав суму заборгованості

599
Ukrinform
Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення відключив аналогове мовлення телеканалу “UA:Перший” до врегулювання подальших договірно-фінансових зобов’язань із НСТУ через борг у 69,4 млн гривень.

Про це йдеться у заяві концерну РРТ.

“Протягом 2018 року Концерн РРТ надавав НСТУ послуги аналогового телерадіомовлення, проте, посилаючись на недостатнє фінансування, НСТУ відмовилось укладати договір на отримання таких послуг і не проводило їх оплату. Станом на 24 вересня заборгованість НСТУ за фактично спожиті послуги становить 69,4 млн грн”, - розповіли в концерні.

Водночас зазначається, що можливість терадіотрансляції НСТУ та сплата відповідно до законодавства податків і зборів за надані послуги тимчасово забезпечувалися концерном РРТ коштом інших надходжень, зокрема, доходи концерну від трансляції аналогового телебачення перевищували 65%, із яких понад 80% становили доходи від надання послуг комерційним замовникам.

Разом з тим у концерні наголосили, що у зв’язку з відключенням аналогового мовлення структура їх доходів суттєво змінилася й наразі обсяги недостатні для покриття видатків на забезпечення телерадіомовлення НСТУ.

“Забезпечення аналоговим мовленням тільки одного споживача, яким на сьогодні є НСТУ, у рази збільшує собівартість таких послуг і в сукупності з підвищеним енергоспоживанням засобів аналогового мовлення призводить до різкого падіння доходів Концерну РРТ, унеможливлює погашення боргів перед енергопостачальними компаніями та створює ризики відключення інфраструктурних об’єктів (телерадіопередавальних станцій) Концерну РРТ”, - відзначили в концерні.

За даними концерну, через заборгованість за спожиті енергоносії уже розпочато процес відключення об’єктів концерну від мереж енергоживлення й 12 філій отримали відповідні попередження. Як зазначається у заяві, така ситуація може призвести до припинення цифрового телерадіомовлення на території України та її регіонів – понад 95% передавачів цифрового телерадіомовлення розташовано на об’єктах Концерну РРТ.

Читайте також: Відключення "UA:Перший": в НСТУ переконані, що безвихідних ситуацій не буває

У цьому контексті в концерні РРТ запевнили, що були змушені припинити надання послуг НСТУ “до врегулювання подальших договірно-фінансових зобов’язань”, щоб не допустити зупинення цифрового телерадіомовлення в часі та/або на окремих територіях держави.

Як повідомлялося, голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії Зураб Аласанія заявив, що концерн РРТ вранці 25 вересня відключив аналогове мовлення телеканалу “UA:Перший” за борги.

В НСТУ заявили, що не мають жодної фінансової можливості виконати свої зобов’язання та оплатити Концерну РРТ послуги трансляції.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-