ВКСС отримала список із 12 кандидатів до Громадської ради міжнародних експертів

ВКСС отримала список із 12 кандидатів до Громадської ради міжнародних експертів

Укрінформ
ВККСУ отримала від п'яти міжнародних організацій список з 12 кандидатів до Громадської ради міжнародних експертів (ГРМЕ), яка сприятиме у проведенні конкурсного добору суддів до Вищого антикорупційного суду.

Про це інформує прес-служба ВККСУ.

«П'ять міжнародних організацій надали ВККСУ інформацію щодо 12 кандидатів для обрання до складу Громадської ради міжнародних експертів (ГРМЕ), яка сприятиме Комісії у проведенні конкурсного добору суддів до Вищого антикорупційного суду (ВАС)», - ідеться в повідомленні.

Як зазначається, офіційний список експертів, рекомендованих міжнародними організаціями для призначення до складу ГРМЕ, надійшов до Комісії від Міністерства закордонних справ України.

Кандидатів рекомендували Рада Європи, Європейський Союз, Європейське бюро боротьби з шахрайством (OLAF), Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), Організація економічного співробітництва та розвитку (OECD).

У ВККСУ повідомляють, що запропоновані експерти мають досвід роботи суддями, адвокатами, прокурорами та суміжний досвід роботи у США, Канаді, Великій Британії, Шотландії, Данії, Іспанії, Італії, Литві, Гватемалі, Македонії.

Читайте також: Конкурс до Вищого антикорупційного суду становить 5 осіб на місце - ВККС

У відповідь на запит ВККСУ надати пропозиції стосовно найкращих експертів, з яких можна обрати професійний і фаховий склад ГРМЕ, представники міжнародних організацій повідомили, що запропоновані кандидати відповідають усім критеріям і вимогам, визначеним у Законі України «Про Вищий антикорупційний суд», мають значний досвід роботи з підтримання державного обвинувачення та/або здійснення судочинства у справах, пов'язаних із корупцією, інформують у прес-службі Комісії.

Крім того, як зазначається, кандидати мають бездоганну ділову репутацію, високі професійні та моральні якості, користуються авторитетом у суспільстві та упродовж останніх десяти років не обіймали політичних посад.вк

Окрім того, на сайті ВККСУ опублікований список 12 кандидатів до Громадської ради міжнародних експертів та інформація про кожного з них.

У липні 2018 року за підтримки Міністерства закордонних справ України ВККС направила запрошення до 15 міжнародних організацій, які офіційно співпрацюють з Україною, стосовно надання пропозицій щодо кандидатур для призначення членами Громадської ради міжнародних експертів.

Наразі з 12 запропонованих міжнародними організаціями експертів Комісія обере шість членів ГРМЕ, строк роботи яких становитиме два роки. Мета утворення ради - сприяти Комісії під час проведення конкурсу до Вищого антикорупційного суду через надання оцінки доброчесності.

ВККС 2 серпня 2018 року оголосила два конкурси: на 39 посад суддів Вищого антикорупційного суду та на 78 посад суддів Верховного суду.

Подання документів на участь в обох конкурсах тривав з 8 серпня 2018 року до 14 вересня 2018 включно.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-