ВКСС отримала список із 12 кандидатів до Громадської ради міжнародних експертів

ВКСС отримала список із 12 кандидатів до Громадської ради міжнародних експертів

575
Ukrinform
ВККСУ отримала від п'яти міжнародних організацій список з 12 кандидатів до Громадської ради міжнародних експертів (ГРМЕ), яка сприятиме у проведенні конкурсного добору суддів до Вищого антикорупційного суду.

Про це інформує прес-служба ВККСУ.

«П'ять міжнародних організацій надали ВККСУ інформацію щодо 12 кандидатів для обрання до складу Громадської ради міжнародних експертів (ГРМЕ), яка сприятиме Комісії у проведенні конкурсного добору суддів до Вищого антикорупційного суду (ВАС)», - ідеться в повідомленні.

Як зазначається, офіційний список експертів, рекомендованих міжнародними організаціями для призначення до складу ГРМЕ, надійшов до Комісії від Міністерства закордонних справ України.

Кандидатів рекомендували Рада Європи, Європейський Союз, Європейське бюро боротьби з шахрайством (OLAF), Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), Організація економічного співробітництва та розвитку (OECD).

У ВККСУ повідомляють, що запропоновані експерти мають досвід роботи суддями, адвокатами, прокурорами та суміжний досвід роботи у США, Канаді, Великій Британії, Шотландії, Данії, Іспанії, Італії, Литві, Гватемалі, Македонії.

Читайте також: Конкурс до Вищого антикорупційного суду становить 5 осіб на місце - ВККС

У відповідь на запит ВККСУ надати пропозиції стосовно найкращих експертів, з яких можна обрати професійний і фаховий склад ГРМЕ, представники міжнародних організацій повідомили, що запропоновані кандидати відповідають усім критеріям і вимогам, визначеним у Законі України «Про Вищий антикорупційний суд», мають значний досвід роботи з підтримання державного обвинувачення та/або здійснення судочинства у справах, пов'язаних із корупцією, інформують у прес-службі Комісії.

Крім того, як зазначається, кандидати мають бездоганну ділову репутацію, високі професійні та моральні якості, користуються авторитетом у суспільстві та упродовж останніх десяти років не обіймали політичних посад.вк

Окрім того, на сайті ВККСУ опублікований список 12 кандидатів до Громадської ради міжнародних експертів та інформація про кожного з них.

У липні 2018 року за підтримки Міністерства закордонних справ України ВККС направила запрошення до 15 міжнародних організацій, які офіційно співпрацюють з Україною, стосовно надання пропозицій щодо кандидатур для призначення членами Громадської ради міжнародних експертів.

Наразі з 12 запропонованих міжнародними організаціями експертів Комісія обере шість членів ГРМЕ, строк роботи яких становитиме два роки. Мета утворення ради - сприяти Комісії під час проведення конкурсу до Вищого антикорупційного суду через надання оцінки доброчесності.

ВККС 2 серпня 2018 року оголосила два конкурси: на 39 посад суддів Вищого антикорупційного суду та на 78 посад суддів Верховного суду.

Подання документів на участь в обох конкурсах тривав з 8 серпня 2018 року до 14 вересня 2018 включно.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>