Верховний суд дозволив отримувати паспорти старого зразка

Верховний суд дозволив отримувати паспорти старого зразка

Укрінформ
Верховний суд захистив право особи на невтручання в особисте життя у зв’язку з обробкою персональних даних та зняв заборону на оформлення паспорта старого зразка.

Відповідна інформація оприлюднена на сайті "Судова влада"

"Впровадження новітніх технологій не повинно бути безальтернативним і примусовим. Ті, хто відмовляються приймати ці технології, повинні мати альтернативу – використання традиційних методів ідентифікації особистості", – йдеться у постанові Верховного суду.

Читайте також: Порошенко вітає рішення Ради про новий склад ЦВК

Рішення було прийнято за результатами розгляду позову жительки Житомирської області, яка відмовилася отримувати електронний носій, що містить її персональні дані. Позивачка мотивувала свою відмову релігійними переконаннями. У Суді розглянули апеляційні скарги жительки Житомирської області на зразкове рішення Касаційного адміністративного суду Верховного суду, згідно з яким релігійні переконання не є підставою для відмови від отримання ID-картки. Судді частково задовольнили скаргу і зобов’язали Коростенський районний відділ Управління Державної міграційної служби України в Житомирській області оформити та видати українці паспорт у вигляді книжки.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-