Суд повернув Амосовій крісло ректора медуніверситету Богомольця

Суд повернув Амосовій крісло ректора медуніверситету Богомольця

Укрінформ
Печерський суд Києва поновив на посаді ректора Національного медичного університету ім.О.О.Богомольця Катерину Амосову.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я України.

"Сьогодні, 20 вересня, Печерський суд міста Києва у особі судді В. Писанця прийняв рішення про визнання звільнення Катерини Амосової з посади ректора НМУ незаконним. Доки МОЗ України не отримав належним чином завірену копію рішення суду, Катерина Амосова не є керівником НМУ ім. О.О. Богомольця. Для поновлення її на посаді має бути виданий відповідний наказ МОЗ України та на його підставі внесено зміни до Єдиного державного реєстру. Тому наразі Катерина Амосова не має повноважень видавати накази як ректорка університету. МОЗ готує апеляційну скаргу", - заявили у відомстві.

У МОЗ наголосили, що у повному обсязі рішення Печерського суду щодо поновлення Амосової на посаді ректора НМУ набуде законної сили лише після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи - тобто через 30 днів.

Як повідомляв Укрінформ, 16 квітня 2018 року Катерина Амосова була звільнена з посади ректора НМУ за невиконання умов контракту. Цьому рішенню передували висновки комісії МОЗ України, яка визнала роботу Амосової у 2017 році незадовільною.

23 квітня МОЗ оголосило конкурс на заміщення посади ректора НМУ. Водночас на сайті вишу з'явилася скан-копія рішення Печерського суду Києва від 23 квітня. Ухвалою суду задоволено позов Амосової та визнано незаконним її звільнення з посади ректора НМУ. Також суд заборонив МОЗ проводити конкурс на посаду ректора вишу.

Читайте також: З ректорату університету Богомольця зникли статут та печатка — МОЗ

15 серпня призначений МОЗ на посаду в.о ректора Національного медичного університету ім. Богомольця Юрій Кучин не зміг потрапити до свого робочого місця. Вхід до будівлі університету було заблоковано невідомими особами.

5 вересня Окружний адміністративний суд міста Київ зупинив дію наказу МОЗ України від 14 серпня 2018 року про призначення Кучина в.о. ректора НМУ ім. О.О. Богомольця та заборонив МОЗ призначати на цю посаду будь-яку особу, крім випадків, визначених положенням Закону України "Про вищу освіту".

7 вересня 2018 року виконуючим обов'язки ректора Національного медичного університету ім.Богомольця призначено екс-проректора медвишу Олександра Науменка.

Фото на першій сторінці: hromadske.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-