США підтримують боротьбу України за автокефалію - посол

США підтримують боротьбу України за автокефалію - посол

Укрінформ
Сполучені Штати Америки підтримують Україну в боротьбі за право мати єдину українську автокефальну православну церкву.

Про це під час зустрічі з Президентом України Петром Порошенком сказав посол США з особливих доручень з питань міжнародної релігійної свободи Семюель Браунбек, який перебуває в Україні з робочим візитом, повідомляє прес-служба глави держави.

“Посол Браунбек запевнив, що Сполучені Штати й надалі підтримуватимуть Україну у боротьбі за відновлення суверенітету і територіальної цілісності та праві мати єдину українську автокефальну православну церкву”, - йдеться в повідомленні.

У свою чергу Порошенко наголосив, що релігійна свобода є невід'ємною частиною української ідентичності.

Читайте також: РФ і Томос Україні: «останній бій» Путіна й погроза військами

«Ми пишаємося, що маємо достойний стан релігійної свободи в Україні, який гарантується Конституцією України та Законом України про свободу совісті і релігійні організації, а також традиційно високим рівнем толерантності, яка панує в українському суспільстві», - зазначив Порошенко.

Президент ознайомив посла Браунбека з кроками, що здійснюються на шляху створення Української автокефальної православної церкви. Президент подякував американській стороні за активну підтримку України у цьому процесі.

Президент також привернув увагу посла до чисельних свідчень жахливих порушень прав і свобод людини, зокрема релігійної свободи, на окупованих Росією українських територіях. Співрозмовники наголосили на необхідності жорсткої відповіді на системні переслідування в окупованому Донбасі та Криму українських віруючих Української православної церкви Київського патріархату, Української греко-католицької церкви, представників інших віросповідань.

Як повідомляв Укрінформ, Порошенко 17 квітня заявив, що підготував звернення до Вселенського патріарха з проханням видати Томос про автокефалію православної церкви в Україні. 19 квітня Верховна Рада підтримала це звернення.

Пізніше Порошенко заявив, що Вселенський патріархат почав процедури, необхідні для надання автокефалії Українській православній церкві.

2 вересня на Архієрейському соборі в Стамбулі єпископи ухвалили рішення, що Вселенський патріархат може надавати автокефалію без будь-яких погоджень.

7 вересня Вселенський патріарх призначив в Україну двох екзархів у рамках підготовки до надання автокефалії українській православній церкві.

Фото: прес-служба Президента

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-