ВРП відсторонила двох викритих на хабарах суддів

ВРП відсторонила двох викритих на хабарах суддів

Укрінформ
Вища рада правосуддя тимчасово відсторонила двох суддів у зв'язку з притягненням їх до кримінальної відповідальності.

Відповідні рішення ВРП ухвалила за результатом розгляду клопотань заступника генерального прокурора - керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького, інформує Управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності ВРП.

"Тимчасово, до 4 жовтня 2018 року, відсторонити суддю Барського районного суду Вінницької області Хитрука Володимира Миколайовича від здійснення правосуддя у зв'язку з притягненням до кримінальної відповідальності", - йдеться у рішенні.

За даними САП, Хитрук "підозрюється в отриманні від адвоката неправомірної вигоди у розмірі 1 000 гривень за закриття адміністративного провадження у справі про вчинення громадянином В. адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 130 КУпАП (керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції), у зв'язку із малозначністю вчиненого правопорушення".

Окрім того, ВРП тимчасово, до 29 жовтня 2018 року, відсторонила суддю апеляційного суду Черкаської області Володимира Пономаренка від здійснення правосуддя у зв'язку з притягненням до кримінальної відповідальності.

Як зазначено в клопотанні САП, Пономаренко "підозрюється в одержанні відповідно до висунутої ним раніше вимоги від громадянина Г. неправомірної вигоди в розмірі 30 000 гривень за вплив на суддів Соснівського районного суду міста Черкас, які мали розглядати справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 130 Кодексу про адміністративні правопорушення (керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції), стосовно зазначеного громадянина".

Читайте також: ВРП притягнула до дисциплінарної відповідальності двох суддів

Повідомляється також, що суддю затримано 27 серпня 2018 року відразу після вчинення злочину, а 29 серпня 2018 року генеральним прокурором Юрієм Луценком складено повідомлення про підозру судді у вчиненні кримінального правопорушення, яке того самого дня йому вручено.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-