Гриневич розповіла, як населення сприймає новий український правопис

Гриневич розповіла, як населення сприймає новий український правопис

Відео
Укрінформ
Міністерство освіти і науки України виступає за продовження громадського обговорення проекту нової редакції українського правопису.

Про це в інтерв’ю Радіо Свобода заявила керівник міністерства Лілія Гриневич. 

"Наші спостереження і бурхлива дискусія навколо правопису свідчать про те, що треба продовжити це громадське обговорення і треба більша інформаційна кампанія, тому що люди лякаються, що їм заборонять говорити якось так, а змусять говорити якось інакше. Тому що багато з них навіть не читали цей правопис і цю пропозицію докладно, але хтось десь щось чув", – сказала Лілія Гриневич.

Вона вважає, що нова редакція правопису потребує додаткової наукової дискусії, а продовження терміну обговорення дозволить долучити науковців, які не є учасниками робочої групи.

"Коли ми будемо мати більш-менш суспільно узгоджений варіант, він повинен бути спочатку затверджений Кабміном, розглянутий всіма центральними органами влади і після того буде ухвалено рішення", – розповіла посадовець.

Читайте також: У Міносвіти розповіли, які норми хочуть повернути в український правопис

Доцільність змін у правописі Лілія Гриневич пояснила, тим що багато нинішніх норм виникли в результаті русифікації української мови.

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство освіти та науки винесло на громадське обговорення проект нової редакції Українського правопису. Обговорення триватиме до 15 вересня.

Документ для ознайомлення доступний на сайті Міністерства освіти та науки.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-