Супрун сказала, коли медзаклади остаточно

Супрун сказала, коли медзаклади остаточно "попрощаються з совком"

Укрінформ
З 2019 року розпочнуться зміни у фінансуванні спеціалізованої (амбулаторної) медичної допомоги: вони почнуть укладати договори з НСЗУ, а заклади стаціонарної медичної допомоги - з 2020 року.

Про це у Facebook повідомила виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

“Трансформація системи охорони здоров‘я дає медзакладам економічну свободу. Це можливість підвищувати зарплати медичним працівникам, приймати управлінські рішення без погоджень “згори“, припинити “утримуватися” і почати заробляти. Якщо коротко - попрощатися з совком. Але для цього кожен медзаклад має зробити своє “домашнє завдання” - пройти процес автономізації. Медзаклади первинної медичної допомоги, які зробили це, змогли укласти договір з НСЗУ (Національна служба здоров’я) та перейти на нову модель фінансування та ринкової конкуренції - гроші за пацієнтом”, - зазначила Супрун.

За її словами, приклади, як зміни позначилися на житті медзакладів та персоналу,  команда збирає по всій країні.

Читайте також: Супрун розвіяла міф про безпечну дозу алкоголю

"В Одеській області, в Балтському центрі первинної медико-санітарної допомоги зарплата сімейних лікарів зросла в середньому в 3 рази. Лікарка, яка підписала 1795 декларацій, отримала в липні - 16011 грн. У червні її дохід становив усього 5834 грн. Ще одна сімейна лікарка, яка має 1770 декларацій з пацієнтами, у липні отримала на руки зарплату у розмірі 13261 грн. У червні мала - 3349 грн. Кошти на це керівництво закладу отримало завдяки виплатам Нацслужби здоров‘я - за два місяці це загалом понад 500 мільйонів гривень комунальним і приватним закладам, а також лікарям, які працюють як ФОПи”, - написала очільниця МОЗ.

Супрун акцентувала, щоб стати частиною  змін, кожен медзаклад повинен почати з автономізації і зробити це до кінця 2018 року. 

“Лише до кінця цього року закон передбачає суттєво спрощений режим перетворення медичних закладів на комунальні некомерційні підприємства. Це означає, що чинні положення законодавства дозволяють зменшити фінансові витрати на автономізацію та мінімізують ризик блокування процедури. Це стосується кожного комунального медзакладу. Адже трансформація системи охорони здоров‘я набирає обертів. Наступні її етапи вже погоджені з Міністерством фінансів України та ухвалені Прем’єр-міністром України”, - наголосила Супрун.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-