Сьогодні - День Повітряних Сил України

Сьогодні - День Повітряних Сил України

Оновлено
2635
Укрінформ
Сьогодні День Повітряних Сил Збройних Сил України.

Цей день відзначається згідно з Указом Президента від 27 червня 2007 року у першу неділю серпня. Історія світової авіації тісно пов’язана з українською землею. Тут творили конструктор одного з перших літаків, що піднявся у повітря, Олександр Можайський, засновник теорії ракетобудування Микола Кибальчич, творець бойових ракет Олександр Засядько. Імена киян Ігоря Сікорського та Дмитра Григоровича стали всесвітньо відомими завдяки збудованими літальними апаратами.

Безстрашні українські льотчики-аси Костянтин Арцеулов і Володимир Дибовський зуміли «приборкати» пострах перших авіаторів – штопор. Мужній і талановитий пілот Євграф Крутень заклав підвалини тактики винищувальної авіації, на які спираються і сьогоднішні прийоми повітряного бою. В Одесі промисловцем Артуром Анатра був створений один із перших у Російській імперії авіаційних заводів.

Після розпаду Радянського Союзу і проголошення у 1991 році незалежності, Україна успадкувала одне із найпотужніших у Європі авіаційних угруповань із сучасними літальними апаратами. На базі цього угруповання 17 березня 1992 року були створені Повітряні Сили України. Нині до складу Повітряних Сил входять бомбардувальна, винищувальна, штурмова, розвідувальна, транспортна авіація та зенітні, ракетні та радіотехнічні війська. Разом з тим, до них входять окремі військові частини і підрозділи спеціальних військ – розвідувальних, інженерних, радіаційних, хімічних і бактеріологічного захисту, зв’язку, автоматизованих систем управління та радіотехнічного забезпечення, радіоелектронної боротьби, метеорологічного забезпечення, частини матеріально-технічного і медичного забезпечення та інші.

Читайте також: Сьогодні в Україні вшановують пам’ять жертв Великого терору

Підготовка фахівців для Повітряних Сил здійснюється в Харківському університеті Повітряних Сил імені Івана Кожедуба. На озброєнні Повітряних Сил знаходяться літаки МІГ-29, Су-27, Су-25, Су-24, Су-24МР, Л-39, Іл-76, Ан-26, Ан-24, Ан-30, Ту-134, вертольоти Мі-8, Мі-9, зенітні ракетні комплекси С-300 та «Бук» різних модифікацій. Загальна чисельність особового складу - близько 50 тис. чоловік.

Командувач Об'єднаних сил генерал-лейтенант Сергій Наєв привітав особовий склад Повітряних сил із професійним святом – Днем Повітряних Сил Збройних Сил України.

Про це повідомляє прес-центр штабу операції Об'єднаних сил.

"Особовий склад Повітряних Сил Збройних Сил України є втіленням честі, доблесті та вірності, а українські льотчики стали справжнім прикладом героїзму та мужності, гарантуючи безпеку і непорушність повітряних кордонів України", - зазначив Наєв.

Міністр оборони України Степан Полторак подякував військовим Повітряних Сил за виявлену під час виконання бойових завдань мужність та рішучість.

«Сьогодні професійне свято усіх, хто поєднав долю із Повітряними Силами Збройних Сил України! Вдячний військовослужбовцям Повітряних Сил за виявлену під час виконання бойових завдань мужність та рішучість, за ті колосальні навантаження й ризики, які їм доводилося і доводиться витримувати та долати. Але ніхто, крім вас, не здатний виконати цю надважливу для безпеки держави місію», - наголосив Полторак.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов також привітав Повітряні Сили, йдеться в прес-релізі, що є в розпорядженні Укрінформу.

«Сьогодні, відзначаючи професійне свято військових авіаторів - День Повітряних Сил Збройних Сил України, народ України пишається своїми захисниками! Ви за короткий період набули потужності й бойового досвіду у справі професійного захисту повітряного простору нашої держави, проявляючи самовідданість і мужність, зразкову вірність та героїзм під час виконання завдань зі стримування збройної агресії», - сказав Турчинов.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-