Після надання Томосу історія РПЦ починатиметься не з хрещення Русі - Філарет

Після надання Томосу історія РПЦ починатиметься не з хрещення Русі - Філарет

3496
Укрінформ
Після отримання Українською православною церквою Томосу про автокефалію історія російської церкви починатиметься не з хрещення Русі, а з 1448 року, тобто з часу, коли вона відокремилась від Київської митрополії.

Про це заявив в інтерв’ю “Прямому” предстоятель УПЦ КП патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

Зокрема, коментуючи, як проголошення автокефалії Української православної церкви вдарить по позиціях РПЦ та Московського патріархату в Україні, Філарет сказав: “Удар буде сильний, дуже сильний. Перше – історія російської церкви буде починатися не з хрещення Русі, а буде починатися з 1448 року. З того часу, коли вона відокремилась від Київської митрополії. І сама Москва визнала це в 1948 році, коли святкувала 500-ліття автокефалії російської церкви. ... І святкувала 850-ліття існування Москви. А ми святкуємо в цьому році 1030-ліття, а вони 500-ліття святкували. Значить, історія російської церкви буде починатися з ХV століття”.

Предстоятель УПЦ КП нагадав, що раніше Вселенський Патріарх Варфоломій зробив чітку заяву, що "Україна – це його канонічна територія, що це канонічна територія не Московського патріархату, а канонічна територія його, Константинопольського патріархату".

Читайте також: Московський патріархат після надання УПЦ Томосу має перейменуватися - Філарет

За словами Філарета, Вселенський Патріарх також заявив, що не російська церква є матірною церквою щодо української, а навпаки – українська церква є матірною церквою стосовно російської. “Тому що у 1448 році Московська митрополія відокремились від Київської митрополії. Раз вона відокремилась від Київської митрополії, значить, матір – Київська митрополія, а не Московська”, - уточнив Філарет.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-