УППЦ пояснила різку відповідь Вселенського Патріарха на запрошення Кирила

УППЦ пояснила різку відповідь Вселенського Патріарха на запрошення Кирила

4575
Укрінформ
Представники Вселенського Патріарха візьмуть участь в Києві в урочистостях з нагоди 1030-річчя хрещення Київської Русі-України у суботу, 28 липня.

Про це повідомляється на сторінці Української помісної православної церкви (УППЦ) у Facebook.

"Як стало відомо, Вселенським Патріархом на отримане від глави РПЦ Кирила (Гундяєва) офіційне запрошення взяти участь в урочистих заходах, присвячених "1030-летию крещения Руси" було направлено відповідь щодо неможливості та недоцільності участі представників Вселенського Патріархату у заходах, що проводитимуться в РФ. У відповіді Вселенського Патріарха також зазначено, що дійсні свята з нагоди 1030-річчя хрещення Київської Русі відбуватимуться у Києві, в яких представники Вселенського Патріарха візьмуть участь 28.07, і на які представники Вселенського Патріархату були запрошені та призначена відповідна делегація", - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Процедура отримання Томосу про автокефалію ще триває - Філарет

Згідно з повідомленням, досить різка відповідь Вселенського Патріарха обумовлена його чіткою позицією щодо відсутності у Москви підстав для організації урочистостей з приводу історичних подій, які мали місце наприкінці X ст. в Києві, та невизнанні "приєднання" Київської Митрополії Московським патріархатом у другій половині XVII ст.

Як повідомляв Укрінформ, Українська православна церква Московського патріархату проводить у Києві заходи до 1030-річчя хрещення Київської Русі-України. Зокрема, після молебну на Володимирській гірці відбудеться хресний хід до Києво-Печерської Лаври.

У центрі Києва посилено заходи безпеки.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-