Греція звільнила 12 українських моряків із затриманого судна Mekong Spirit

Греція звільнила 12 українських моряків із затриманого судна Mekong Spirit

1260
Укрінформ
Більшість членів екіпажу контейнеровоза Mekong Spirit, затриманих грецькими прикордонниками у травні 2017 року за підозрою в контрабанді зброї, у п'ятницю, 27 липня, повертаються до Одеси.

Про це повідомляє у Фейсбуці почесний консул Греції в Одесі Пантеліс Бумбурас

"12 українських моряков повертаються до Одеси... Ми зробили все можливе, щоб 12 із 16 членів екіпажу судна Mekong Spirit, заарештованих у Греції за підозрою в контрабанді, в найближчі дні повернувся додому. Головна умова - обов'язкова щомісячна реєстрації в Генеральному консульстві Греції в Одесі. Решта членів екіпажу - капітан, старпом і рядові - будуть, згідно з рішенням суду, пербувати у Греції до з'ясування всіх обставин", - зазначив почесний консул.

За його словами, протягом 14 місяців велися досить серйозні дипломатичні переговори на рівні двох країн - України та Греції. "Довелося підключити серйозних адвокатів. І сьогодні, на щастя, ми домоглися справедливого рішення суду на користь українських моряків", - додав Бумбурас.

Крім оплати адвокатів, додав меценат, потрібно було підтримати моряків, оскільки судно в порту Лавріо (за 60 км від Афін) фактично залишилося без поставок продуктів, медикаментів і чистої води. "Для членів еіпажу орендували будинок в 15 хвилинах від порту Лавріо, завдяки чому у моряків була можливість ночувати в людських умовах. Чергування на судні було організовано за графіком", - зазначив він.

Читайте також: Українські моряки з судна Gulf Pearl повернулися в Україну

Моряки підтвердили, що "документи на візи подані, у п'ятницю виліт в Україну" .

Як повідомляв Укрінформ, судно Mekong Spirit, власником якого є швейцарська компанія, було затримане грецькою поліцією 25 травня 2017 року за підозрою у перевезенні товарів воєнного призначення. Членами його екіпажу є 17 громадян України, у тому числі капітан.

Фото: Фонд Бумбураса, Фейсбук

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-