НСЖУ вимагає публічного звіту про розслідування вбивства Шеремета - 19.07.2018 13:34 — Новини Укрінформ
НСЖУ вимагає публічного звіту про розслідування вбивства Шеремета

НСЖУ вимагає публічного звіту про розслідування вбивства Шеремета

Заява
810
Ukrinform
Національна спілка журналістів України вимагає якнайшвидшого розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета і публічного звіту слідства про його результати.

Про це йдеться в заяві НСЖУ.

"Торік Президент Порошенко вимагав провести публічний звіт про результати розслідування. Цей звіт так і не відбувся. Спілка продовжує вимагати його проведення. Журналісти і суспільство мають право знати, що слідство зробило, щоб знайти і покарати вбивць нашого колеги. Поки що журналістське розслідування вбивства Павла Шеремета (фільм "Убивство Павла") відкрило набагато більше інформації, ніж офіційне розслідування МВС. А рекомендації авторитетного американського Комітету захисту журналістів, викладені у спеціальному звіті "Відмова від правосуддя", лишаються проігнорованими. На жаль, у цій справі, як і в десятках інших злочинах проти журналістів, нам немає чим втішатися", - наголосив голова НСЖУ Сергій Томіленко.

За словами Томіленка, майданчиком для публічного звіту влади і силовиків про результати розслідування вбивства Шеремета та інших злочинів, скоєних проти журналістів, могли б стати парламентські слухання з питань свободи слова та безпеки роботи журналістів в Україні.

Читайте також: У МВС пояснили проблеми з розслідуванням вбивства Шеремета

"У вересні 2017 року ініціатива НСЖУ щодо проведення парламентських слухань була підтримана Комітетом Верховної Ради з питань свободи слова. Але це питання навіть не було внесено до порядку денного сесії ВР. Днями Голова Верховної Ради України Андрій Парубій заявив про підтримку проведення слухань і пообіцяв, що восени ініціюватиме відповідну постанову. Національна спілка журналістів України вітає таку позицію спікера і бере на контроль виконання цієї публічної обіцянки", - йдеться у заяві.

Як повідомляв Укрінформ, відомий журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року в Києві в результаті вибуху авто, за кермом якого він перебував. Оперативно-слідча група, створена для розслідування вбивства Шеремета, досі продовжує збирати доказову базу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>