У МОЗ назвали прохідний бал ЗНО для вступу в медвиші

У МОЗ назвали прохідний бал ЗНО для вступу в медвиші

Укрінформ
Вступити на спеціальності «Стоматологія», «Медицина» і «Педіатрія» зможуть лише ті абітурієнти, які набрали понад 150 балів за результатами ЗНО з конкурсних предметів - біології, хімії або математики.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я. 

"12 липня в країні розпочалась вступна кампанія у заклади вищої освіти. Вперше в Україні для вступу на медичні спеціальності подолати поріг у 150 балів з конкурсних предметів мають усі абітурієнти, незалежно від форми навчання (за кошти державного бюджету чи за кошти фізичних чи юридичних осіб) та підпорядкування ЗВО. Таким чином, уже на етапі вступу майбутні медики мають довести свої здібності, високу мотивацію та спроможність стати високоосвіченим професіоналом", - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Вступна кампанія в заклади профтехосвіти триває до 1 вересня - МОН

У міністерстві зауважили, що мета такого нововведення — відібрати найкращих абітурієнтів і в кінцевому результаті підвищити якість медичного обслуговування. Адже досі, попри великий конкурс на медичні спеціальності, рівень знань зарахованих абітурієнтів часто був незадовільним. Наприклад, з-понад 8 тисяч абітурієнтів, які були зараховані на медичні спеціальності у 2017 році, 41% набрали менше 150 балів ЗНО з одного предмету, 19% — з двох предметів і 7% — з трьох. Ще гіршою є статистика за окремими спеціальностями. Так, більше половини майбутніх педіатрів мали менше 150 балів ЗНО з одного предмету, 20% — з двох предметів і 6% — з трьох.

Цього року за кошти державного бюджету готуватимуть  4507 медичних працівників (спеціальність “Медицина”). Місця розподілятимуться за процедурою “широкого конкурсу”, тобто ті заклади вищої освіти. Це означає, що ЗВО, до яких подали заяви найбільше абітурієнтів, отримають найбільше місць за держзамовленням. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-