МОЗ запевняє, що GMDN-класифікатор убезпечить лікарні від підробок та імітацій

МОЗ запевняє, що GMDN-класифікатор убезпечить лікарні від підробок та імітацій

Укрінформ
Міністерство охорони здоров'я України планує інтегрувати GMDN-класифікатор до електронної системи закупівель Prozorro.

Це дозволить оптимізувати закупівлі медвиробів закладами охорони здоров'я та попередити можливі маніпуляції щодо назви і призначення медвиробів, повідомляє прес-служба МОЗ.

«Запровадження GMDN-класифікатора медвиробів - це ще один крок до зближення України та ЄС. Він дозволить зробити закупівлі медвиробів більш зрозумілими та прозорими. Кожен головний лікар зможе перевірити, чи справді виробник, який переміг у тендері, пропонує лікарні необхідне обладнання, а не з подібними функціями. Маніпуляцій як від недобросовісних виробників, так і від недобросовісних закупівельників стане значно менше, що дозволить більш раціонально використовувати державні кошти», - зауважив заступник міністра охорони здоров'я Роман Ілик.

Класифікатор допоможе медикам точніше орієнтуватися у медичному обладнанні та матеріалах. Це полегшить діалог лікарів із закордонними колегами, адже вони матимуть однакові назви для кожного інструменту чи інноваційної технології.

Єдиний чіткий класифікатор допоможе імпортерам правильно заповнювати необхідну документацію, щоби ввезти свою продукцію на територію України, та унеможливить подвійне трактування призначення виробів митним контролем.

МОЗ України вже отримало доступ до міжнародного класифікатора від Агентства GMDN та почало перекладати базу даних українською мовою.

Міжнародна номенклатура медичних виробів GMDN - це масштабна база даних, яка містить інформацію про усю продукцію, яка є медичними виробами. Серед таких продуктів вироби, що використовуються для діагностики, профілактики, моніторингу, лікування або полегшення стану людини в разі хвороби або травми.

Читайте також: У МОЗ заявляють, що міжнародні організації не закуповують прострочені ліки

Кожен медвиріб у системі GMDN має короткий пошуковий код (5 цифр), конкретну назву, та детальний опис виробу - властивості, призначення і технічні характеристики. Нині у системі близько 7,5 тисяч виробників з усього світу та понад мільйон медичних виробів.

GMDN-класифікатор використовується в понад 70 країнах світу, зокрема в усіх країнах Європи та в США. Номенклатура GMDN рекомендована до використання Міжнародним форумом регуляторів медичних виробів (IMDRF) і фактично є єдиною платформою ідентифікації медичних виробів та міжнародного галузевого обміну інформацією.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-