Справа Мартиненка: САП оскаржить повернення судом обвинувального акту

Справа Мартиненка: САП оскаржить повернення судом обвинувального акту

668
Ukrinform
САП подасть апеляційну скаргу на рішення Шевченківського райсуду про повернення обвинувального акту у справі екс-нардепа Миколи Мартиненка на доопрацювання.

Про це інформує прес-служба САП у Facebook.

«Вчора, 21 червня 2018 року, в Шевченківському районному суді міста Києва відбулося підготовче судове засідання з розгляду обвинувального акту за обвинуваченням колишнього парламентаря Мартиненка М.В., Переломи С.В., Журила Р.М., Сорокіна О.Г., Богданця В.І., Василькова В.О. Суд ухвалив повернути обвинувальний акт прокурору САП», - нагадали у відомстві.

Зазначається, що підставою для повернення обвинувального акту стало незазначення в обвинувальному акті інформації про те, що місце вчинення окремих злочинних дій обвинуваченими під час досудового слідства не встановлено, а також те, що в окремих випадках розмір завданої шкоди зазначено не в національній валюті.

У САП уточнили, що серед підстав для цього рішення вказано те, що колегія суддів вважає порушенням вказання в акті прізвища, імені та по-батькові осіб, які були співучасниками злочину, але наразі знаходяться в розшуку до винесення обвинувального вироку щодо цих осіб, зазначено також і інші підстави.

«Враховуючи, що підстави для повернення обвинувального акту визначені судом, чітко не передбачені у ст.291 КПК України, якою встановлено вимоги до обвинувального акту, прокурором буде подано апеляцію на це рішення суду», - наголосили в САП.

Водночас у відомстві розповіли, що на цьому ж засіданні суд відмовив у задоволенні клопотань САП щодо запобіжних заходів обвинуваченим і відмовив у відстороненні двох з обвинувачених у цій справі з керівних посад ДП «СхідГЗК» і ДП «НАЕК «Енергоатом». «На думку суду, ризики, які обгрунтовув прокурор - відсутні. Згідно з законом, це рішення не оскаржується», - додається у повідомленні.

Читайте також: Суд завернув обвинувальний акт у справі Мартиненка

У відомстві поінформували, що обвинуваченим інкримінується вчинення злочинів, передбачених ч.5 ст.191 (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем), ч.3 ст.209 (легалізація доходів одержаних злочинним шляхом), ч.1 ст.255 КК України (створення злочинної організації).

Як повідомлялося, 22 травня Спеціалізована антикорупційна прокуратура направила до суду обвинувальний акт щодо Мартиненка.

За даними САП, Мартиненку та Василькову інкримінується заволодіння коштами ДП "НАЕК "Енергоатом" при укладенні та виконанні контрактів постачання обладнання для вказаного підприємства від чеської компанії Skoda JS та укладенні і виконанні контракту між Skoda JS і компанією Bradcrest Investments SA на загальну суму 6 млн 400 тис. 777 євро.

Окрім того, в антикорупційній прокуратурі заявили, що Мартиненко, Перелома, Журило, Сорокін та Богданець обвинувачуються у заволодінні коштами ДП "СхідГЗК" в розмірі 17,28 млн дол. шляхом неправомірного укладення та подальшого виконання контракту купівлі-продажу уранового концентрату для ДП "СхідГЗК" №70/13 через австрійську компанію-посередника Steuermann Investitions- und Handelsgesellschaft mbH, підконтрольну учасникам злочинної організації.

Також у САП наголосили, що досудове розслідування щодо інших підозрюваних у вчиненні вказаних злочинів триває, зокрема оголошено розшук ще 4 фігурантів, двоє з яких - громадяни Австрійської Республіки, ще одного з підозрюваних, який переховувався, було затримано та обрано запобіжний захід. Досудове розслідування триває.

21 червня Шевченківський райсуд повернув обвинувальний акт у справі екс-нардепа Миколи Мартиненка до САП на доопрацювання.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-