Гройсман: Потрібну допомогу в лікарнях оплачуватиме держава

Гройсман: Потрібну допомогу в лікарнях оплачуватиме держава

Фото
2207
Ukrinform
Уряд України в межах започаткованої реформи системи охорони здоров’я змінює принцип фінансування лікарень і переходить до системи оплати саме процесу лікування, а не стін чи ліжко-місць.

Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, який напередодні Дня медика відвідав Державну установу "Інститут нейрохірургії ім. академіка А. П. Ромоданова НАМН України", повідомляє Урядовий портал.

"Ми змінили фінансування в цьому закладі, і зараз тут кошти ходять за пацієнтом. Тут є пацієнти, які потрапили сюди з надскладними діагнозами, їм надається висококваліфікована допомога, і за неї повністю сплачує держава. Так має бути у кожній лікарні: якісні умови, професійні українські лікарі і, безумовно, фінансування на 100%. Ми до цього прагнемо", - сказав Гройсман.

Гройсман напередодні Дня медика відвідав Інститут нейрохірургії ім. Ромоданова / Фото: Мусієнко Владислав

Він нагадав, що Інститут нейрохірургії реалізував проект оновлення потужностей. Завдяки прямій фінансовій підтримці уряду тут відкрито новий корпус - з новими операційними, реанімаційним відділенням, відремонтованими палатами.

"Якщо подивитись на ці умови, це та картинка, яка має бути у кожній лікарні. Ми будуємо і ремонтуємо перинатальні центри та продовжуємо будівництво центрів кардіохірургії - їх вже близько 26. Це означає, що люди, які мають захворювання серцево-судинної системи, будуть отримувати високотехнологічну сучасну допомогу. Плюс програма безкоштовних ліків, яка дає можливість людині не відмовлятися від лікування, а, навпаки, використовувати цю програму. Ми побачимо: смертність буде менше, інвалідність буде менше. При цьому охоплення високотехнологічною медичною допомогою українців зростає", - зазначив Гройсман.

Читайте також: Супрун закликала лікарів ділитися у соцмережах історіями вибору професії

Глава уряду також звернув увагу, що разом із профільними клініками поступово оновлюється і система екстреної медицини - від забезпечення всієї системи до автотранспорту, кваліфікованих лікарів, якісних відділень у лікарнях.

"Думаю, за декілька років ситуація кардинально зміниться, і люди це відчують", - запевнив Прем’єр-міністр.

День медика відзначається в Україні у третю неділю червня. Цьогоріч це 17 червня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-