«Журналістом року» в Укрінформі став власкор у Польщі

«Журналістом року» в Укрінформі став власкор у Польщі

Укрінформ
Журналістом року в Українському національному інформаційному агентстві "Укрінформ" став власний кореспондент у Польщі Юрій Банахевич.

Переможця конкурсу оголосив генеральний директор агентства Олександр Харченко. 

«Юрій Банахевич – надзвичайно творча людина, він встигає дуже багато: і оперативні новини передавати, і аналітичні матеріали писати. Зараз, коли в України та Польщі чимало складних проблем, він допомагає зробити їх видимими та зрозумілими для всіх, а тим самим сприяє їх вирішенню», - підкреслив керівник агентства.  

Юрій Банахевич почав працювати в Укрінформі у 2007 році у міжнародній редакції, а через рік поїхав як власний кореспондент до Варшави. Окрім сотень оперативних матеріалів, упродовж останнього року він підготував близько 70-ти великих публікацій - аналітику, інтерв’ю і репортажі. У багатьох журналіст порушує непрості теми українсько-польських відносин: як двом державам дійти «історичного» компромісу попри всі непорозуміння та болюче минуле, які ризики чекають на регіон, якщо допустити «стратегічний вакуум» у діалозі Києва з Варшавою, які основні фактори і гравці впливають на внутрішню та зовнішню політику Польщі.

Читайте також: Журналіст, який викрив допінг в російському спорті, отримав вищу нагороду в Німеччині

Юрія Банахевича часто запрошують на місцеве радіо та польські телеканали, де він активно обстоює українську позицію не лише як журналіст, а й аналітик та експерт. 

Серед тем, які власний кореспондент відстежує з особливою увагою – доля українських заробітчан у Польщі та перешкоди, які їм доводиться долати. Він пише про права українських працівників, про недоліки міграційної політики Польщі та можливості її вдосконалити, про активну, дружню та небайдужу українську діаспору. 

Сам Юрій каже, що за останній рік найбільше запам’яталися два інтерв’ю із надзвичайними людьми: всесвітньо відомою режисеркою та сценаристкою Агнєшкою Голланд та відомою американською журналісткою, авторкою книги "Червоний голод. Війна Сталіна проти України" Енн Епплбаум. В обох розмовах йшлося про страшний злочин проти українського народу – Голодомор, про жахіття сталінського терору та обов’язок розповідати світові про цю страшно трагедію.

Конкурс серед укрінформівців започаткували у 2014-му році, відтоді у день професійного свята визначають кращого серед творчої журналістської команди агентства. За цей час почесне звання отримали оглядач-аналітик Ярослава Міщенко, кореспондент Укрінформу у країнах Балтії Олег Кудрін та кореспондентка агентства у Закарпатті Тетяна Когутич. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-